09150566946

احراز هویت سجام در بانک آینده رونمایی شد

21787 - احراز هویت سجام در بانک آینده رونمایی شد

 

مراسم رونمایی از سامانه سجام در شعب منتخب بانک آینده امروز سه شنبه با حضور حسین فهیمی مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و محمد فطانت مدیرعامل این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی سمات، فهیمی در این مراسم رونمایی گفت: یکی از برنامه های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی این است که خدمات بازار سرمایه را به سمت مشتریان بانک ها ببرد به طوریکه از امروز خدمات این بازار در شعب منتخب بانک آینده ارائه خواهد شد.

وی به ورود و اعتماد مردم به بازار سرمایه در ماه های اخیر اشاره کرد و افزود: آنها قصد دارند پس اندازهای خود را به سمت بنگاه های تولیدی و خدماتی داخل کشور سوق دهند و در سازندگی کشور مشارکت داشته باشند. به همین علت شرکت سپرده گذاری مرکزی درصدد ارائه بهترین خدمات در سطح استانداردهای بین المللی به سهامداران است.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه سجام درگاه وردی سهامداران به بازار سرمایه است، اظهار داشت: این سامانه زیر ساخت های خدماتی فراوانی را در این بازار فراهم خواهد کرد به گونه ای که توزیع متمرکز سود از طریق سجام عملیاتی خواهد شد و سهامداران می توانند سود سهام شرکت های بورسی و فرابورسی، صندوق های سرمایه گذاری و انواع اوراق را دریافت کنند.

مدیرعامل بانک آینده نیز در این مراسم گفت : تلاش خواهیم کرد تا چهار و نیم میلیون مشتری این بانک بتوانند به سهولت کدهای سهامداری خود را دریافت و از خدمات بازار سرمایه استفاده کنند.

فطانت خاطر نشان کرد: ۲۷۵ نفر برای احراز هویت سهامداران در بانک آینده آموزش دیده اند و به زودی تمام شعب این بانک در سراسر کشور مسئولیت احراز هویت سجام را برعهده خواهند گرفت.

وی افزود: در صورت استقبال، بانک آینده این آمادگی را دارد که بعد از ساعت کاری بانک احراز هویت سهامداران را انجام دهد تا دغدغه سهامداران در این زمینه برطرف شود.

در حال حاضر ۸۴۲ شعبه شرکت های کارگزاری، ۱۹۶۷ دفتر پیشخوان دولت و ۲۶۱ شعبه بانک شهر و شعب منتخب بانک صادرات ایران و آینده مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند. 

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *