09150566946

ارزدیجیتال آیکن(ICX)

images 1 - ارزدیجیتال آیکن(ICX)

“ICON” آیکون  یک نوع ارز دیجیتال است که مانند سایر ارزهای دیجیتال با اهداف خاصی طراحی و ایجاد شد.

اولین و مهمترین هدف ارز دیجیتال ICON  ایجاد پیوستگی و هماهنگی میان شبکه بلاکچین‌ها است.

ICON  با هدف ایجاد انسجام و یکپارچگی میان شبکه‌های بلاکچین در صنعت رمزنگاری طراحی شده است.

توکن بومی ارز دیجیتال ICON ازر ICX است.

 ICON چگونه متولد شد؟!

ICON  یک نوع ارز دیجیتال است که با خدمات عالی در راستای یکپارچه کردن بلاکچین‌ها، خدمات ارزنده‌ای را به  کاربران خود ارائه می‌دهد.

اما چگونگی تولد ICON :

 • ICON ارز دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۶ با هدف ایجاد انسجام میان بلاکچین‌های مختلف پدید آمد.
 • این ارز در کشور کره به وسیله شرکتی به نام Fintech تاسیس شد.
 •  صرافی Coinone متعلق به یک گروه مالی به نام Daily است.

این شرکت حوزه فعالیت خود را در کشور کره گسترش داده است؛ اما مجموعه کنترل کننده  این شرکت هم اکنون در کشور سوئیس فعالیت می‌کند.

 1. این مجموعه متشکل از برترین مهندسان و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان معتبرترین دانشگاه‌های کشور کره و سایر کشورها است و خدمات بسیار ارزنده‌ای در زمینه ICON به کاربران خود ارائه داده است.
 2. از مشاوران و مهندسان برتر این شرکت می‌توان به شخصی به نام  Don Tapscott اشاره کرد.
 3. فردی که تاثیر زیادی در فعالیت‌های ارز دیجیتال ICON  دارد.
 4. او همچنین نویسنده کتاب “انقلاب بلاکچین”  است.

عملکرد آیکون ICON چگونه است؟

شبکه آیکون توسط یک بلاکچین اختصاصی به نام Loopchain تامین می شود. در واقع شبکه آیکون ICON حول Loopchain چرخیده است که این Loopchain بلاکچینی است که مبتنی بر یک سیستم قرارداد هوشمند شامل قوانین مختلف، ساز و کارهای اجماع و سایر ویژگی ها می باشد. اتصال بین زنجیره های مختلف در اکوسیستم  آیکون بر اساس سیستم ها و ساختارهای اصلی زیر انجام می شود:

۱٫جامعه ایکون ICON Community: این جامعه به عبارتی شبکه ای از نودها می باشد که این نودها پروژه های خود را با استفاده از ساختاری که در نظر دارند اداره می کنند. در واقع هر جامعه قوانین و ساز و کار اجماع خاص خود را دارا می باشد.

۲٫نودهای جامعه C-Nodes: این نودها، نودهایی می باشند که حق ایجاد معاملات و یا تراکنش ها را دارند اما نمی توانند در مورد تایید معاملات و حاکمیت در آیکون رای دهند. به طور خلاصه، وظیفه این نودها مدیریت و حفظ بلاکچین جامعه خود است.

۳٫نمایندگان جامعه C-Rep: نمایندگان جامعه حق احراز هویت معاملات در شبکه آیکون و رای دادن در مورد مسائل حاکمیت را دارند. نمایندگان جامعه توسط هر جامعه انتخاب می شود و پاداش هایی برای حفظ آیکون دریافت می کنند.

۴٫جمهوری آیکون ICON Republic: این به کل شبکه ICON اشاره دارد. در واقع ICON Republic به عنوان یک کانال ارتباطی بین جوامع عمل می کند اما در اداره ان جوامع دخالت نمی کند.

۵٫نودهای شهروند Citizen Nodes: این نودها به افراد اجازه می دهد تا برای ایجاد تراکنش و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز یا DAppهای ساخته شده روی Loopchain با شبکه آیکون متصل شوند. با این حال، آنها حق رای دادن در مورد حکمرانی آیکون را ندارند.

شبکه بلاکچین که ICON Republic را تشکیل می دهد Nexus نامیده می شود. Nexus مجموعه ای از انجمن هاست که در C-Reps به یکدیگر متصل می شوند. سپس این Nexus می تواند به دیگران پیوند داده شود، نه تنها امکان اتصال بلکه مقیاس پذیری شبکه را نیز فراهم می کند.

پس از اینکه با عملکرد این شبکه به طور کامل آشنا شدید، در ادامه مطالب به بررسی ویژگی های آن خواهیم پرداخت.


اهداف شبکه آیکون ICON چیست؟

از جمله اهدافی که این شبکه دارد این است که یک شبکه بزرگتر را تشکیل دهد و بتواند با استفاده از رمز ارزها شبکه ایجاد شده را مدیریت کند. بلاکچین های که در پروژه آیکون مشارکت کنند قادر خواهند بود تا با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز که در این پلتفرم می باشد، رمز ارزهای خود را مبادله کنند.

برای اینکه جوامع بتوانند با سرعت بیشتری رمز ارزهای خود را تبادل نمایند، مقداری رمز ارز به عنوان ذخیره برای هر جامعه بلاکچین موجود می باشد. همانطور که گفته شد توکن ICX، توکن پلتفرم آیکون برای پرداخت های بین بلاکچین ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مهمترین ویژگی‌های ارز دیجیتال ICON چیست؟

ارز دیجیتال ICO ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آیکون (ICON) یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه غیرمتمرکز است و به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از خدمات این شبکه بتوانند در بستر هر بلاگچینی که بخواهند فعالیت کنند.
 • ICON از پلتفرم  “loopchain” یا همان Nexus برای اتصال چندین بلاکچین از طریق ICON Republic استفاده می‌کند و این شبکه به مثابه سرگروه برای کلیه انجمن‌های بلاکچین است.
 • امکان ارتباط بسیار آسان میان نمایندگان و کاربران خود شبکه از طریق ICON Republic وجود دارد. 
 • نمایندگان بلاکچین‌ها می‌توانند از طریق پلتفرم Nexus با نمایندگان انجمن‌های خود در ارتباط باشند.
 • DEX ذخایر ارزی را برای انجمن‌های خود در نظر می‌گیرد و علت این موضوع هم این است که می‌خواهد با این کار معاملات ارزی را که با سکه‌های ICON انجام می‌شوند، مجاز و قانونی کند.
 • ارز ICON  یک صرافی غیرمتمرکز برای خود دارد که این امکان را به کاربران می‌دهد تا بتوانند در سریعترین زمان ممکن ارزهای خود را مبادله کنند و یا تراکنش‌های مالی خود را انجام دهند. 

ارز دیجیتال ICON را از کجا می‌توان خرید ؟

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید ارزهای دیجیتال آیکون را خریداری کنید می‌توانید از طریق انواع صرافی‌ها اقدام نمایید .

در اینجا تعدادی از بهترین و معتبرترین صرافی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم .

 • OKEx
 • Huobi
 • CoinSwitch
 • DEX
 • Coinone

کیف پول‌های ارز دیجیتال ICON 

تیم آیکون  ICON در سال ۲۰۱۸ اولین کیف پول خود را با نام ICONex راه‌اندازی کرد و ارائه داد.

ویژگی این کیف پول‌ها چیست؟

 • معاملات بسیار سریعتر و آسانتر 
 • امنیت بسیار بالای معاملات 
 • امکان انجام معاملات نقدی در چندین ارز رمزنگاری شده

نتیجه‌گیری کلی از مقاله ICON 

همان طور که گفته شد  IOCN یکی از ارزهای دیجیتال است که اولین بار در کشور کره در جهت حفظ یکپارچگی میان بلاکچین‌های مختلف و ارائه خدمات بهتر به کاربران طراحی شده است. 

شرکت مادر و اصلی این ارز دیجیتال در کشور سوئیس فعالیت می‌کند. 

کاربران می‌توانند به راحتی و از طریق صرافی‌های معتبر، ارز دیجیتال آیکون (ICON) را تهیه کنند.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.