09150566946

ارزیابی مشاوران پذیرش و انتخاب دو کارگزاری و یک تامین سرمایه به عنوان برترین‌ها

ImageHandler 1 - ارزیابی مشاوران پذیرش و انتخاب دو کارگزاری و یک تامین سرمایه به عنوان برترین‌ها

مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران خبر داد:

ارزیابی مشاوران پذیرش و انتخاب دو کارگزاری و یک تامین سرمایه به عنوان برترین‌ها

به گفته مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران، در فهرست رتبه‌بندی مشاوران پذیرش، شرکت‌های «کارگزاری آگاه»، «تامین سرمایه نوین» و «کارگزاری بانک صنعت و معدن» به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم ایستادند.

مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران از رتبه‌بندی و ارزیابی کیفی بیش از ۱۰۰ مشاور پذیرش در فرایند ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه خبر داد و گفت: براساس رتبه‌بندی مشاوران پذیرش در بازارهای اول، دوم و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط شرکت‌های «کارگزاری آگاه»، «تامین سرمایه نوین» و «کارگزاری بانک صنعت و معدن» به ترتیب در جایگاه‌های اول تا سوم ایستادند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، سارا سادات اخلاقی با بیان اینکه این ارزیابی با هدف تاکید بر اهمیت نقش مشاوران پذیرش در روند ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه صورت گرفته است، عنوان کرد: براساس فهرست منتشر شده در سایت فرابورس ایران، شرکت‌های کارگزاری صبا تامین، کارگزاری بورس به‌گزین و تامین سرمایه تمدن نیز به ترتیب از لحاظ میزان شرکت­های پذیرش، درج و عرضه‌شده حضور فعالی در فرایند ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه داشتند.

اخلاقی با تشریح اهداف ارزیابی مشاوران پذیرش گفت: تشویق مشاوران پذیرش فعال در بازار سرمایه، افزایش سطح کیفی حوزه پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها و نیز تخصصی‌تر شدن نظارت بر این حوزه از جمله اهدافی است که با سنجش کیفیت مشاوران قابل دستیابی است.

او سپس با اشاره به اهمیت کیفیت ارائه امیدنامه و جامع بودن و تطابق آن با صورت‌های مالی در روند ارزیابی کیفی و رتبه‌بندی مشاوران گفت: همچنین فاکتورهایی نظیر تسلط بر فرایند پذیرش، پیگیری مستمر، سرعت عمل و دقت لازم، تسلط مشاور پذیرش بر وضعیت مالی و عملیاتی شرکت و در نهایت ارائه توضیحات تکمیلی در جلسات هیات پذیرش از دیگر معیارهای موثر در ارزیابی کیفی مشاوران پذیرش به شمار می‌روند.

قابل ذکر است که فهرست رتبه‌بندی مشاوران پذیرش در منوی پذیرش در سایت فرابورس ایران قابل مشاهده است.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *