09150566946

ارز دیجیتال آر چین (REV)

1 ZIKNrvFmoj qBGgr2VS6gQ 1024x1024 - ارز دیجیتال آر چین (REV)

RChain یک پلتفرم بلاکچین تعاونی است که از پروتکل اجماع اثبات دارایی برای تراکنش‌های سریعتر استفاده می کند؛ از این رو توسعه‌دهندگان آن عقیده دارند که اولین سیستم بلاکچین مقیاس‌پذیر را ایجاد کرده‌اند؛ با این حال پس از معرفی RChain بسیاری از بلاکچین‌های معروف الگوریتم‌های Pos و DPoS را توسعه داده و اجرا کردند. ارز دیجیتال  شبکه RChain توکن RHOC است.

با وجود اینکه ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین محبوبیت بسیار بیشتری در رسانه‌ها داشته اما به عنوان اولین بلاکچین معرفی شده با مشکلاتی همانند امنیت، سرعت و مقیاس‌پذیری دست و پنجه نرم می‌کند. بلاکچین RChain در سال ۲۰۱۶ در شهر سیاتل به منظور حل این مشکلات شروع به کار کرد و از آنجایی که بلاکچین RChain به وسیله یک ریاضی ریاضیدان  به نام گرگ مردیث توسعه داده شده است، می‌توان انتظار داشت که تیم توسعه دهنده دارای تجربه و دانش کافی بوده است. 

راه حل و فناوری‌هایی مانند Plasma به طور بسیار فعالی در حال رفع مشکلات موجود در بلاکچین‌های قدیمی بوده و بلاکچین‌های جدید مانند Ontology، Stratis، Bytom و Lisk مشکلات مقیاس‌پذیری را با استفاده زنجیره‌های جانبی رفع می‌کنند و قابلیت همکاری با سایر بلاکچین‌ها را دارا هستند؛ به عبارت دیگر مشکلاتی که بلاکچین RChain حل آنان را هدف خود می‌داند به طور عام به وسیله اغلب بلاکچین‌های حوزه ارزهای دیجیتال آدرسی دهی می‌شود و از این می‌توان گفت ورای تکنولوژی استفاده شده همکاری کلید موفقیت بلاکچین و گذر از سد مشکلات حوزه است.

RChain نیز از همکاری با سایر بلاکچین‌ها جا نمانده و با بسیاری از گروه‌های محلی شهر سیاتل و فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مانند Reflective Venture Partners به منزله یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و با Resonate به منزله یک پلتفرم بلاکچین برای موسیقی همکاری کرده است. 

رسالت RChain

بیت کوین قابلیت دوام و کاربردی بودن یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا را اثبات کرد. اتریوم نیز به نوبه خود نیاز به اجرای اپلیکیشن‌های توزیع شده و غیرمتمرکز و نحوه اجرای آنان را به اثبات رسانید اما به دلیل عدم توان مقیاس‌پذیری، امروز هیچ کدام از این پلتفرم‌ها به طور عام مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. 

پلتفرم RChain به گونه‌ای طراحی شده است که از همان شروع و ابتدای کار مقیاس‌پذیر باشد. این پلتفرم متن باز به. وسیله بنیاد RChain Cooperative توسعه داده شده و مدیریت می‌شود. بسیاری از پروژه‌های DApp که روی این پلتفرم ساخته شده‌اند، به وسیله  تیم توسعه RChain اجرا شده‌اند. 

تجارت مدرن نیازمند شبکه‌هایی است که توانایی انجام میلیاردها معامله در روز را داشته باشند. به منظور پذیرش و به کارگیری گسترده به وسیله مشتریانی که به صورت روزانه از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند، به شبکه‌هایی با توانایی انجام ده‌ها هزار تراکنش در ثانیه احتیاج دارد. دو مورد از معروفترین بلاکچین‌ها تنها توانایی انجام ۱۰ تراکنش در ثانیه را دارند. تست‌های توسعه اولیه اثبات کرده‌اند که شبکه RChain قابلیت انجام بیش از ۴۰ هزار تراکنش در ثانیه را داشته و این شبکه را همتای شرکت‌های اعتباری بزرگ مانند VISA قرار می‌دهد.  برخلاف شرکت‌های صادر کننده کارت اعتباری هیچ پایگاه داده مرکزی وجود نداشته و از این رو ریسک هک شدن نیز پایینتر است. داده‌های کاربران روی زیر ساخت‌های غیرمتمرکز شبکه RChain ذخیره شده و به وسیله کلید خصوصی کاربران که خارج از شبکه ذخیره شده است، رمزگذاری شده‌اند. 

نقشه راه RChain

هسته RChain مبتنی بر فرایند سیار calculi، یک شاخه از ریاضیات با ۳۰ سال سابقه است. همراه با به کارگیری تجربه سایر بلاکچین‌ها و فناروی‌های دیگر، معماری اصلی RChain در سال ۲۰۱۶ معرفی شد که هدف اصلی آن ایجاد یک شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاکچین با قابلیت پرداخت‌های خرد داخلی بود. 

بنیاد RChain برنامه داشت که در یک چهارم اول سال ۲۰۱۸، پروتکل اجماع اثبات سهام Casper را به نمایش بگذارد. در اوایل فوریه همان سال کیت توسعه RChain منتشر شده و در اختیار عموم قرار گرفت و تیم توسعه بر اجرای شبکه اصل به نام Mercury تمرکز نمود. نسخه آلفای این شبکه در یک چهارم دوم سال ۲۰۱۸ در اختیار عموم قرار گرفته و تیم توسعه گره‌های متعددی را برای نمایش قدرت پروتکل Casper و پردازش داده‌های بزرگ ایجاد نمود. در نهایت پس از چندین بار تعویق، شبکه اصلی در سال ۲۰۱۹ به اجرا درآمد. 

استخراج، معامله و سرمایه‌گذاری بر روی RChain

توکن‌های شبکه RChain، با علامت اختصاری RHOC ارائه شده و حداکثر میزان قابل ارائه آن ۱ میلیارد است که بیشترین قیمت آن در حدود ۳٫۱۰ دلار آمریکا بوده که در ۷ ژانویه سال ۲۰۱۸ ثبت شده است و پس از آن دچار افت قیمت چشمگیری شده که تا اواخر سال ۲۰۱۹، بهای آن به کمتر از ۱ دلار آمریکا رسیده است. سکه‌های RHOC قابل استخراج نبوده و در عوض به عنوان سود پرداخت می‌شوند. 

RChain در آگوست سال ۲۰۱۷، یک ICO خصوصی برای فروش توکن‌های خود برگزار کرد و حداقل میزان سرمایه‌گذاری را ۵۰ هزار دلار آمریکا تعیین کرده بود‌. در این رویداد سکه‌های RHOC با قیمتی معادل ۰٫۲۰ دلار به فروش رفته و حدود ۱۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جمع‌آوری شد. 

تا سال ۲۰۱۹، RHOC بر پایه توکن ERC-20 بلاکچین اتریوم بود اما پس از اجرا و پیاده‌سازی شبکه اصلی، توکن‌های RHOC به توکن‌های REV با نرخ یک به یک تبدیل شدند. این توکن‌ها به منزله پاداش به پردازش‌کننده‌های گره برای محاسبات و ذخیره قراردادهای سیستم پرداخت می‌شوند. صرافی‌های Bitinka، Etherdelta و ForkDelta از جمله خریداران و فروشندگان این توکن بوده و حجم معامله آن حدود ۱۰۰ هزار دلار در روز تخمین زده می‌شود. 

آینده Rchain و نظر کارشناسان

سرعت بالای انجام تراکنش این شبکه باعث حل مشکلات مربوط به سرعت، امنیت و مقیاس‌پذیری مربوط به سایر بلاکچین‌ها می‌شود؛ از این رو RChain می‌تواند منجر به ایجاد مدل‌های کسب و کار جدید در حوزه‌های زیادی مانند اینترنت اشیا، تبلیغات و فروش محتوای دیجیتال خواهد شد؛ با این وجود مشکلاتی مانند رقابت تنگاتنگ از سوی بلاکچین‌های دیگر، نظام‌های مالی و تلاش دولت‌ها برای وضع مقررات و تنظیم آنها و … در سر راه پیشرفت این شبکه بوده و همه گیر شدن آن را مشکل می‌کنند. 

  • وب سایت DigitalCoinPrice نسبت به این ارز تاحدودی خوش‌بین بوده و قیمت آن را با بیش از صد در صد افزایش در حدود ۰٫۱۴ دلار در اوایل سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌کند.
  • وب سایت WalletInvestor نیز با دیدی مثبت قیمت توکن‌های RHOC را حدود ۰٫۰۲۴۹ برای سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی کرده است. 

مزایای RChain

  • استفاده از پروتکل Casper، باعث شده است که RChain بتوانند شبکه بلاکچین‌های موازی و هماهنگ ایجاد نموده و امنیت را بالا ببرد. 
  • سرعت انجام تراکنش‌های بسیار بالاتر در مقایسه با بلاکچین‌های قدیمی‌تر و توان رقابت با خدمات شرکت‌های متمرکز ارائه دهنده کارت‌های اعتباری

معایب RChain

  • تاخیر در اجرای برنامه‌های لیست شده در نقشه راه 
  • عدم ارائه سکه‌های با قیمت ثابت به منظور حفظ ارزش دارایی‌های کاربران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *