09150566946

ارز دیجیتال فلو (FLOW)

دیجیتال فلو min - ارز دیجیتال فلو (FLOW)

 آشنایی با ارز دیجیتال فلو (Flow)

در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی بازی‌ مشهور کریپتو کیتیز (CryptoKitties) باعث کندی شبکه اتریوم شده بود. شرکت دپر لبز (Dapper Labs) برای حل این مشکل به فکر ایجاد یک بلاکچین افتاد که با روش اثبات سهام کار می‌کرد تا جایگزینی توسعه یافته و بستری برای تجربه‌های آتی NFT باشد. بازی بلاکچینی کریپتو کیتیز هم یکی از ابتدایی‌ترین پروژه‌های NFT بود که با ازدحام زیادی رو به رو شده و همین امر باعث کندی شبکه اتریوم شد. گویا بلاکچین اتریوم نمی‌توانست پاسخگوی تقاضاهایی از این نوع باشد! اساسا فلو به این دلیل خلق شد که انواع NFT هوشمند بازی‌های رایانه‌ای و یا آثار هنرمندان را مدیریت کند.

مدیر عامل دپر لبز، رهام قره گوزلو در مورد پلتفرم توسعه داده شده فلو می‌گوید:  «اگر کریپتوکیتیز به فلو منتقل شود، می‌تواند از قابلیت‌هایی چون ترکیب‌پذیری، ذخیره‌سازی درون‌شبکه و رمزنگاری در برنامه‌های کاربردی استفاده کند و در این رابطه نیز اعتماد کلکسیون‌داران از بین نمی‌رود؛ علاوه بر این که می‌توان خصوصیات، ژن و ویژگی‌های وراثتی و امکان گسترش برنامه به دست توسعه‌دهندگان سوم شخص یا third party را به برنامه افزود.»؛ بنابراین طبیعی به نظر می‌رسید که دیری نگذرد که کریپتوکیتیز نیز به فلو بپیوندد.

وجود پلتفرم NBA Top Shot و امکان ثبت نام توسعه‌دهندگان برای کار بر روی فلو بسیار مهیج است؛ برای مثال کاربران این امکان را دارند تا به مبادله و خرید کارت‌های بازی مسابقات مجازی آمریکا بپزدازند. در ادامه اهداف، ویژگی‌ها، عملکرد و … فلو را شرح می‌دهیم.

آشنایی با اهداف ارز دیجیتال فلو (Flow)

بلاکچین فلو به منظور مقیاس‌پذیری بیشتر، تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر پا به عرصه وجود گذاشت؛ البته در ساخت این محیط از تکنیک‌های شاردینگ استفاده نشده است. زنجیره بلوکی فلو بستری برای نرم‌افزارهای نامتمرکز ایجاد می‌کند. بازراهایی که در آن NFT‌ و بازی‌های بلاکچین و تجربه‌های تعاملی قرار است، فعال شوند. مکانی که میزبان توسعه‌دهندگان این کار خواهد بود!

آشنایی با نحوه عملکرد ارز  دیجیتال فلو (Flow)

در پلتفرم فلو با چهار نوع گره یا نود ولیدیتور (اعتبارسنج) رو به رو هستیم که هر کدام سرعت و توان متفاوتی دارند. بلاکچین فلو با استفاده از اثبات سهام، اعتبارسنج‌ها را برای مشارکت در شبکه به کار می‌گیرند. در این صورت باید تعداد مشخصی از توکن‌های فلو، به دست آنها سهام‌گذاری شوند. این گره‌های چهارگانه در انواع زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

  • نودهای جمع‌کننده یا کالکتور (Collector Nodes) که به کارایی شبکه کمک زیادی می‌کنند.
  • نودهای اجراکننده یا اگزکیوشن (Execution Nodes) که سبب مقیاس‌پذیری و سرعت می‌شوند.
  • نودهای تاییدکننده یا وریفایر (Verifier Nodes) که درستی تراکنش‌ها را تضمین می‌کند.
  • نودهای توافق (اجماع) یا کانسنسس (Consensus Nodes) که به تمرکز زدایی کمک می‌کنند.

در شبکه فلو، نحوه اعتبارسنجی منحصر به فرد است. اعتبارسنجی در چهار نود اجماع، تأیید، اجرا و جمع‌آوری مشارکت دارد. از نظر دپر لبز با تقسیم وظایف می‌توان نسبت به رقبا برتری داشت و شاهد پردازش تراکنش با روشی کارآمدتر در شبکه باشیم. از نظر این تیم در حالی که شاردینگ با پراکنده کردن نیازهای محاسباتی یا ذخیره‌سازی بلاکچین در میان چند نود، فعالیت می‌کند؛ ولی روش این پلتفرم طوری است که منجر به تراکنش‌های کوچک، سازگار، جداگانه و بادوام می‌شود که به اختصار (ACID) و یا (atomic, consistent, isolated, durable) گفته می‌شود و قابلیت اضافه‌شدن توسعه‌دهندگان را به صورت موازی فراهم می‌سازد؛ علاوه بر این در این پلتفرم، پروتکل‌های هوشمند نیز قبل از نهایی شدن اصلاح می‌شوند تا بتوانند پس از ارتقا، تغییرناپذیر باشند.

 آشنایی با ویژگی‌های ارز دیجینال فلو (Flow)

بیشترین هدف فلو، تجربه‌های تعاملی و کلکسیونی مبتنی بر بلاکچین است که روز به روز محبوب‌تر می‌شود و مخاطبان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. قابلیت تبدیل بازی‌ها به توکن و امکان مبادله آنها حتی در خارج پلتفرم بسیار مهیج است؛ به علاوه این تجارب به شدت درآمدزا هستند.

با امضای قراردادهایی مثل یو اف سی (UFC) یا شرکت با مبارزه قهرمانی نهایی و شرکت دکتر سوئس (Dr. Suess) موفقیت فلو در رابطه با کارت‌های دیجیتالی بازیکنان بیشتر هم شده است. شرکای دپر، شرکت‌های قدرتمندی چون سامسونگ، یوبی سافت (Ubisoft) و گروه موسیقی وارنر هستند که این امر بسیار فوق‌العاده است!

به عنوان یک کاربر می‌توانید از فروشگاه NBA Top Shot و بازار VIV3 NFT اقدام به خرید آثار هنری کنید و یا از طریق نرم‌افزارها تعامل برقرار کنید. ابزارهای متنوع زیادی در فلو وجود دارند که به وسیله توسعه‌دهندگان در پلتفرم قرار گرفته‌اند.

 

آشنایی با صرافی‌های ارز دیجیتال فلو (Flow)

در اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی توکن فلو (FLOW) از طریق صرافی کوین لیست (CoinList) عرضه شد ولی در آمریکا و کانادا قابلیت اجرا و دسترسی نداشت. این توکن‌ها پس از فروش، به مدت یک سال قفل بودند و گردش نمی‌شدند؛ پس از آن توکن‌ها قابلیت تراکنش پیدا کردند و به وسیله صرافی‌های زیادی پشتیبانی شدند. برای خرید فلو بهتر است از طریق یک صرافی معتبر ایرانی، یک کوین رایج‌تر تهیه کنید و با کمک صرافی‌های خارجی مثل هوبی (Houbi) و کراکن (Kraken) که از این توکن پشتیبانی می‌کنند، ارزهایتان را انتقال دهید.

آشنایی با کیف پول‌های ارز دیجیتال فلو (Flow)

از آنجایی که ارز رمز فلو یک ارز دیجیتال جدید و در حال توسعه است، قصد دارند یک کیف پول رسمی به نام دپر والت (Dapper Wallet) برای آن ارائه کنند که به احتمال زیاد در سال جاری راه‌اندازی می‌شود. اطلاعات مربوط به آن را می‌توانید در وبسایت رسمی شرکت، از اینجا بخوانید. هر چند که این قابلیت ایجاد شده است تا از طریق این آدرس، برای خودتان یک کیف پول موقت فلو بسازید!

 آشنایی با روند قیمت ارز دیجیتال فلو (Flow)

توکن‌های فلو مانند دیگر توکن‌های NFT، در اواخر سال‌ ۲۰۲۰ و ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی رشد زیاد چند درصدی داشتند. این در حالی است که توکن‌های فلو هنوز در لیست صرافی‌های مهمی چون بایننس و کوین بیس قرار ندارند. پیش‌بینی‌ها موج بزرگی از افزایش قیمت را برای این توکن در آینده رقم خواهد زد و این امر به شرطی است که فلو بتواند به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند!

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *