09150566946

انعکاس پویش مردمی بازار سرمایه در فدراسیون جهانی بورس‌ها

ImageHandler1 - انعکاس پویش مردمی بازار سرمایه در فدراسیون جهانی بورس‌ها

مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد:

 

انعکاس پویش مردمی بازار سرمایه در فدراسیون جهانی بورس‌ها

 

مدیرعامل فرابورس ایران انعکاس این خبر در فدراسیون جهانی بورس‌ها را اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه ایران دانست و گفت: با ابتکار عمل بازار سرمایه ایران در راه‌اندازی پویش مقابله با کرونا از طریق اوراق نیکوکاری، شاهد آن هستیم که این اقدام وجهه بین‌المللی یافته و در میان سایر بورس‌های دنیا مطرح شده است.

مدیرعامل فرابورس ایران، با بیان اینکه از ابتدای پویش مردمی بازار سرمایه برای مقابله با ویروس کرونا تاکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان اوراق نیکوکاری «کرونا۱» و کرونا۲» توسط اهالی بازار سرمایه خریداری شده است، از انعکاس همیاری بازار سرمایه با وزارت بهداشت و درمان کشور در فدراسیون جهانی بورس‌ها خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امیر هامونی ضمن قدردانی از اتحاد و همبستگی اهالی بازار سرمایه برای یاری‌ رساندن به کادر درمان و آسیب‌دیدگان ویروس کرونا گفت: در فرهنگ غنی ما، یاری رساندن به یکدیگر و نیکوکاری در مواقع سختی و دشواری جزو ضروریات محسوب می‌شود. مردم ایران در مواقع مختلف نشان داده‌اند «بنی آدم اعضای یکدیگرند» را نه تنها در شعر بلکه در مرام و مسلک خود دنبال می‌کنند و به آن پایبند هستند.

او در ادامه، انعکاس این خبر در فدراسیون جهانی بورس‌ها را اتفاق مثبتی برای بازار سرمایه ایران دانست و گفت: با ابتکار عمل بازار سرمایه ایران در راه‌اندازی پویش مقابله با کرونا از طریق اوراق نیکوکاری، شاهد آن هستیم که این اقدام وجهه بین‌المللی یافته و در میان سایر بورس‌های دنیا مطرح شده است.

هامونی با اشاره به سخنان سیاست‌گذاران و مقامات کشور در جهت مردمی کردن بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بورس ایران بیش از هر زمان دیگری مردمی شده است. این اتفاق نه تنها باعث افزایش شفافیت اقتصاد و رونق تولید شده بلکه در مواقع ضروری زمینه‌ساز اعطای کمک‌های گسترده‌‌تر از طریق عامه مردم که در بازار سرمایه کشور فعال هستند، می‌شود.

مدیرعامل فرابورس ایران در ادامه تصریح کرد که با تلاش‌ها و مساعدت‌های سازمان بورس، دستورالعمل انتشار اوراق کرونا و جمع‌آوری وجوه خیرخواهانه اهالی بازار سرمایه در سریع‌ترین زمان ممکن به تصویب رسید تا اهالی این بازار بتوانند با حداقل مبلغ ۱۰ هزار تومان در این پویش خیرخواهانه شرکت کنند.

او در پایان با اشاره به صفر بودن کارمزد خرید اوراق کرونا اشاره کرد و افزود: برای جلب مشارکت و تشویق به امر خیرخواهانه کمک به کادر بهداشت و درمان از طریق خرید اوراق کرونا، کارمزد تمامی ارکان بازار سرمایه برای این اوراق صفر در نظر گرفته شد.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *