09150566946

رشد بیش از ۹ درصدی تولید فولاد ایران

1010 - رشد بیش از ۹ درصدی تولید فولاد ایران

کارنامه ۹ ماه تولید فولاد در جهان منتشر شد؛

رشد بیش از ۹ درصدی تولید فولاد ایران

کارنامه ۹ ماهه تولید فولاد در جهان از سوی انجمن جهانی فولاد منتشر شد که نشان می دهد ایران با رشد ۹ درصدی در تولید مواجه شده درحالی که جهان افت ۳.۲ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایمیدرو، گزارش انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید ۹ ماه ابتدای سال ۲۰۲۰ با رشد بیش از ۹ درصدی، از ۲۰.۸ میلیون تن فراتر رفت. در این مدت متوسط رشد تولید فولاد در دنیا با افت ۳.۲ درصدی همراه شد.

گزارش های اولیه انجمن جهانی فولاد از وضعیت تولید در ۶۴ کشور عضو حاکی است که ایران توانسته از ابتدای ژانویه تا پایان ماه سپتامبر سال جاری، ۲۰ میلیون و ۸۲۲ هزار تن فولاد خام تولید کند که این رقم در برابر تولید ۱۹ میلیون تن مدت مشابه سال گذشته، رشد ۹.۳ درصدی پیدا کرده است.

در این مدت تولید فولاد در دنیا به یک میلیارد و ۳۴۷ میلیون تن رسید که ۳.۲ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

طی ۹ ماه نخست سال جاری میلادی، کاهش تولید فولاد در اتحادیه اروپا ۱۷.۹ درصد، کشورهای مستقل مشترک المنافع (C.I.S) افت ۲.۵ درصد، آمریکای شمالی ۱۸.۲ درصد، آمریکای جنوبی ۱۳.۹ درصد، آفریقا ۱۶.۱ درصد، خاور میانه ۱.۹ درصد و اقیانوسیه ۲.۹ درصد بوده است.

از سوی دیگر در این گزارش برآورد شده که تولید فولاد خام ایران در ماه سپتامبر امسال به ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار تن رسید که ۲.۲ درصد کمتر از ماه مشابه سال گذشته بوده است.

طی این ماه، اکثر نقاط جهان افت تولید را ثبت کرده اند به طوری که اتحادیه اروپا ۱۴.۱ درصد، کشورهای مستقل مشترک المنافع ۰.۳ درصد، ‌ آمریکای شمالی ۱۷.۴ درصد، ‌ آفریقا ۱۴ درصد، خاورمیانه ۱۱ درصد کاهش تولید را داشته اند. در این مدت اما تولید فولاد در آسیا ۷.۴ درصد افزایش داشت.

در یک نمای کلی، متوسط رشد کشورهای عضو انجمن تولید کنندگان فولاد طی ماه مورد اشاره ۲.۹ درصد بوده است.

 

پایگاه خبری :بازار سرمایه (سنا)

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *