09150566946

سازمان بورس مدافع حقوق سهامداران است / نقدشوندگی بازار سیاست نخست ناظر بازار

21173 - سازمان بورس مدافع حقوق سهامداران است / نقدشوندگی بازار سیاست نخست ناظر بازار

خدابخش در گفت و گوی ویژه خبری:

سازمان بورس مدافع حقوق سهامداران است / نقدشوندگی بازار سیاست نخست ناظر بازار

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به سوالات و دغدغه های مطرح شده با حضور گفت و گوی ویژه خبری پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس در برنامه گفتگوی ویژه خبری و در پاسخ به علت بسته بودن طولانی مدت برخی نمادها گفت: باز و بسته شدن نمادها بر اساس ضوابط انجام می شود و به رغم الزام ارایه قرارداد بازارگردانی، برخی نمادها هنوز اقدامات لازم را انجام نداده اند.

وی ضمن اشاره به توقف نماد  شستا افزود:شرکت بورس در توقف و بازگشایی هیچ نمادی ذینفع نیست. این نماد نیز نیازمند بازارگردان قوی است و به محض انجام قرارداد بازارگردانی به چرخه معاملات باز می گردد. اکنون برای ناظر بازار، نقدشوندگی مهمترین مساله است و به همین دلیل معاملات نماد های بدون بازار گردان متوقف است.

خدابخش با اشاره به بزرگ شدن بازار سرمایه و تاکید بر ضرورت لحاظ نقش این بازار در تصمیم گیری های اقتصادی خاطرنشان کرد: وسعت فعلی بازار سرمایه کشور با گذشته قابل مقایسه نیست و  با توجه به سرمایه ۵۰ میلیون سرمایه گذار که بخشی از آنها سهامداران عدالت هستند باید در تصمیم گیری ها به این رکن مهم اقتصادی توجه شود.

سازمان مدافع حقوق سهامداران است

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس تلاش سازمان را در جهت حفظ حقوق سهامداران عنوان کرد و یادآور شد: سازمان بورس تلاش کرده در تصمیم گیری های کلان و در برخورد با موضوعاتی همچون قیمت گذاری دستوری فولاد و یا آزادسازی قیمت خودرو منافع سهامداران حفظ شود.

محسن خدابخش در توصیه به سهامداران فعلی بازار سرمایه نیز گفت: چنانچه افراد سهمی را حتی با سیگنال های غیرحرفه ای خریداری کرده اند،حداقل بهتر است برای فروش با تحلیل پیش بروند.

تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز

وی در پاسخ به سوال مخاطبان مبنی بر “آخرین خبرها از تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی” پاسخ داد:سازمان بورس به عنوان متولی بازار از طریق همه مراجع این مساله را پیگیری کرده و اولین تخصیص منابع به صندوق تثبیت وارد می شود.

وی در خصوص میزان تزریق فاز نخست گفت:رقمی که باید در فاز نخست به صندوق تثبیت تزریق شود معادل ۲۰۰۰ میلیارد تومان است.

اوراق تبعی نیازمند فرهنگ سازی

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به سطح  استقبال سهامداران از انتشار “اوراق تبعی”  اشاره کرد و گفت: اوراق تبعی باید به عنوان بیمه سهم از سوی خریداری شود و تا کنون ۳۰ نماد این اوراق را منتشر کرده اند.

وی استقبال از این سهام را نیازمند آشنایی بیشتر سهامداران با این اوراق دانست و یادآور شد: در خصوص انتشار این اوراق باید توسط سازمان، فرهنگ سازی صحیح صورت گیرد.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *