09150566946

سومین عرضه اولیه امسال فرابورس روی لاستیک‌های یزد تایر چرخید

ImageHandler 3 - سومین عرضه اولیه امسال فرابورس روی لاستیک‌های یزد تایر چرخید
شرکت یزد تایر که در گروه «صنعت لاستیک و پلاستیک» قرار دارد در روند عرضه اولیه سهام خود با مشارکت گسترده عموم مردم روبه‌رو شد و ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی در این عرضه مشارکت کردند. در عرضه اولیه «پیزد» در حالی که حداکثر تعداد سهام قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۵۰ سهم اعلام شده بود به هر یک از ۳ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۵۹ ‏کد معاملاتی تعداد ۱۴ سهم تعلق گرفت.

سومین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس ایران با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در نماد معاملاتی «پیزد» و با مشارکت ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی رقم خورد و هر سهم این شرکت ۴۰ هزار و ۳۵۳ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران در آخرین روز اردیبهشت‌ماه، مجتمع صنایع لاستیک یزد با عرضه اولیه بخشی از سهام خود به طور رسمی وارد بازار دوم فرابورس ایران شد تا از این پس شاهد آغاز معاملات سهام خود در بازار سرمایه باشد.

این شرکت که در گروه «صنعت لاستیک و پلاستیک» قرار دارد در روند عرضه اولیه سهام خود با مشارکت گسترده عموم مردم روبه‌رو شد و ۳ میلیون ۱۲۳ هزار و ۲۰۸ کد معاملاتی در این عرضه مشارکت کردند. در عرضه اولیه «پیزد» در حالی که حداکثر تعداد سهام قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۵۰ سهم اعلام شده بود به هر یک از ۳ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۵۹ ‏کد معاملاتی تعداد ۱۴ سهم تعلق گرفت.

بدین ترتیب روز جاری از ۵۱۰ میلیون سهم شرکت یزد تایر تعداد ۵۱ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد روی تابلوی معاملاتی بازار دوم فرابورس رفت که ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار آن امروز به عموم خریداران عرضه شد و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم دیگر نیز شنبه ۳ خرداد‌ماه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری با قیمت ۴۰ هزار و ۳۵۳ ریال تخصیص پیدا می‌کند.

مدیرعامل مجتمع صنایع لاستیک یزد روز گذشته در هفتاد و پنجمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه از شروع طرح توسعه این شرکت برای افزایش تولید خبر داده و گفته بود: این طرح تا پایان سال تکمیل و به مرحله بهره‌برداری می‌رسد که آثار مالی خود را بر صورت‌های مالی شرکت در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد.

اسکندر ستوده، ترکیب سهامداران عمده پیزد را مجتمع صنعتی آرتاویل تایر با بیش از ۶۱ درصد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۶ درصد و آستان قدس رضوی با بیش از ۲ درصد از سهام این شرکت معرفی کرد.

او در ادامه افزود: در حال حاضر بالای ۹۲۰۰ حلقه تایر رادیال وانت و سواری به جز تایرهای دوچرخه و… به بازار کشور عرضه می‌کنیم و همچنین تولید رادیال‌های سیمی تحت لیسانس و امتیاز وردشتاین هلند از جمله دستاوردهای این شرکت است.

مدیرعامل مجتمع صنایع لاستیک یزد در بخش دیگری از این نشست در مورد وضعیت عملیاتی این شرکت، گفت: درآمدهای عملیاتی شرکت در سال ۹۷ بیش از ۴ هزار میلیارد ریال بوده که این رقم در صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده سال ۹۸ به بیش از ۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.

شایان توجه است که از ابتدای سال جاری بخشی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری صباتامین در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در صنعت محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر عرضه اولیه شده بودند که در عرضه آخر با مشارکت دو میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۷ کد معاملاتی رکورد مشارکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه شکسته شده بود.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *