09150566946

فروش اوراق کرونا۲ از امروز امکان‌پذیر شد

ImageHandler 2 - فروش اوراق کرونا۲ از امروز امکان‌پذیر شد

خبر فرابورس برای نیکوکارانی که تا پایان فروردین‌ماه‌ کرونا۲ را خریده‌اند:

 

تداوم مقابله بازار سرمایه با کرونا با عدم تعجیل در فروش کرونا۲

 

غزنوی با اشاره به اینکه امکان نگهداری و عدم فروش اوراق کرونا۲ از سوی نیکوکاران وجود دارد، تاکید کرد: بدیهی است منافع حاصل از سرمایه‌گذاری منابعی که در نماد کرونا۲ جمع‌آوری شده، برای خریداری تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی و درمان صرف می‌شود و هرچقدر که اصل مبالغ مدت زمان بیشتری نزد امین بماند، منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن برای مقابله با کرونا افزایش می‌یابد.

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از تمامی اهالی بازار سرمایه که تا کنون در طرح نیکوکارانه تامین مالی جمعی برای مقابله با بیماری کرونا مشارکت‌کرده‌اند، قدردانی کرد و گفت: از آنجا که در این طرح تامین مالی جمعی در نماد معاملاتی کرونا۲ صرفا منافع حاصل از مبالغ پرداخت شده اهدا خواهد شد و اصل آن در صورت تمایل اهدا‌کننده، قابل بازگشت است، از امروز فروش نماد کرونا۲ برای کسانی که تا پایان فروردین‌ماه این نماد را خریداری‌ کرده‌اند، امکان‌پذیر است.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، محمد صادق غزنوی خطاب به افراد یا شرکت‌هایی که تمایل به ادامه این امر خیرخواهانه دارند، گفت: نیکوکاران در فروش اوراق کرونا۲ تعجیل نکنند تا منافع آن همچنان صرف مقابله با کرونا شود و در صورت نیاز به دریافت اصل مبالغ، همچنان برای فروش این اوراق فرصت دارند.

غزنوی با اشاره به اینکه امکان نگهداری و عدم فروش اوراق کرونا۲ از سوی نیکوکاران وجود دارد، تاکید کرد: بدیهی است منافع حاصل از سرمایه‌گذاری منابعی که در نماد کرونا۲ جمع‌آوری شده، برای خریداری تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی و درمان صرف می‌شود و هرچقدر که اصل مبالغ مدت زمان بیشتری نزد امین بماند، منافع حاصل از سرمایه‌گذاری آن برای مقابله با کرونا افزایش می‌یابد.

او با اشاره به اینکه در نماد کرونا۱ اصل مبلغ و تمام منافع حاصل از آن در امور خیرخواهانه مقابله با بیماری کرونا اهدا شده است، از نیکوکاران درخواست کرد اقدام به فروش نماد کرونا۱ در سامانه معاملاتی نکنند؛ چراکه معاملات این نماد مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

غزنوی در مورد سازوکار عملیاتی فروش نماد کرونا۲ نیز گفت: فروش این نماد هم از طریق معاملات برخط و هم از طریق کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است و نحوه پرداخت نیز به صورت T+1 خواهد بود.

او در خصوص بازگشت اصل مبالغ تامین‌شده توسط اهداکنندگانی که از اول اردیبهشت‌ماه جاری یعنی پس از تمدید این طرح نیکوکارانه، نماد کرونا۲ را خریداری کرده‌اند، توضیح داد: در حال حاضر با ارسال سفارش فروش کرونا۲، اصل مبالغ اهداشده تنها به خریدارانی که از ۲۷ اسفند ۹۸ تا پایان ۳۱ فروردین ۹۹ در این طرح مشارکت کرده‌اند، برگشت داده می‌شود و برای مابقی خریداران، بعد از تاریخ اتمام دوره یعنی ۳۱ اردیبهشت‌ماه، مجددا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران یادآور شد: همانگونه که بارها اطلاع‌سانی کرده‌ایم با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نماد کرونا۱ اصل و منافع مبالغ، اهدا می‌شود و با خرید نماد ‌‏کرونا ۲ اصل مبلغ تامین‌شده به تشخیص امین، سرمایه‌گذاری شده و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در ‏اهداف نیکوکارانه به کار می‌رود.

به گفته غزنوی، خانواده بازار سرمایه کشور همزمان از آغاز پویش مردمی بازار سرمایه علیه کرونا تا پایان فروردین‌ماه جاری با خریداری اوراق کرونا۱ و کرونا۲، نزدیک به ۱۹۵ میلیارد ریال برای کمک به تامین هزینه‌های اقتصادی مقابله با این بیماری جمع‌آوری کرده‌اند و این پویش همچنان ادامه دارد.

چندی پیش فرابورس ایران با هدف همراهی بازار سرمایه در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فراخوان تامین مالی جمعی در راستای مقابله با این بیماری را منتشر کرد و از اواخر اسفندماه ۹۸ تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹ به عنوان عامل تامین مالی جمعی در حال جمع‌آوری وجوه از طریق دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ است.

تمامی اهالی بازار سرمایه تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری امکان مشارکت در این طرح نیکوکاری را دارند تا با کمک به تامین مالی خرید تجهیزات پزشکی، مقابله با بیماری کرونا در کشور را سرعت ببخشند.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *