09150566946

معرفی فیلم های مرتبط با بازار های مالی

1321111111111111111111111111111111 - معرفی فیلم های مرتبط با بازار های مالی

① فیلم وال استریت

گرچه فیلم شاهکار اُلیور استون در سال ۱۹۸۷ اکران شد، اما دروسی که این فیلم درباره‌ی اخلاقیات و انجام کار خوب و درست (حال قانونی یا غیرقانونی) به ما می‌دهد منحصر به زمان نیست. شما در این فیلم شاهد شخصیتی به نام باد فاکس با بازیِ چارلی شین هستید که از مرز بین خوب و بد عبور می‌کند تا خواسته‌های یک  سرمایه‌گذارِ میلیاردر به نام گوردون گِکو (مایکل داگلاس) را برآورده کند.

نام فیلم وال استریت
نام انگلیسی Wall Street
سال ساخت ۱۹۸۷

 فیلم رکود بزرگ

کمدی_درام محصول ۲۰۱۵ که بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده، چندین خط داستانی را با مضمونی مشترک دنبال می‌کند: چگونه از یک بحران مالیِ افسار گسیخته سود ببریم در حالی که بیشتر مردم دنیا از عواقب مرگبار آن زجر می‌کشند.

نام فیلم رکود بزرگ
نام انگلیسی The Big Short
سال ساخت ۲۰۱۵

 فیلم وارِن بافِت شدن

در این مستند محصول ۲۰۱۷  برای اولین بار در تاریخ، شما می‌توانید دنباله‌کننده‌ی داستان سرمایه‌گذار میلیاردر وارن بافت باشید. حقیقت جالب: بافت هیچگاه برای صرف صبحانه بیشتر از ۳٫۱۷ دلار خرج نمی‌کند. این در حالی‌ست که دارایی خالص او ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با دیدن این مستند می‌توان از زندگی خاضعانه‌ی او درس گرفت.

نام فیلم وارن بافت شدن
نام انگلیسی Becoming Warren Buffett
سال ساخت ۲۰۱۷

④ فیلم گرگ وال استریت

هنرنماییِ لئوناردو دیکاپریو در نقش جوردن بِلفوردْ داستان واقعیِ برخاستن این بزهکار از جایگاه یک دلال سهام غیرقابل اعتماد به جایگاه یک سرمایه‌گذار مجرم است.

نام فیلم گرگ وال استریت
نام انگلیسی The Wolf of wall street
سال ساخت ۲۰۱۳

 فیلم اتاق فروش

تعهد و تلاش زیاد برای یک کار  قانونی به مذاق شخصیت جیوُانی ریبیسی خوش نمی‌نشیند. او در نهایت درمیابد که زندگیِ شخصی که گذرانش از طریق کلاهبرداری از مردم است، عواقبی جدی در پی دارد – هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ قانونی. و این درس را از راهِ سختش می‌آموزد.

نام فیلم اتاق فروش
نام انگلیسی Boiler Room
سال ساخت ۲۰۰۰

 فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق

این مستند سال ۲۰۰۵ نیم‌نگاهی از داستان تیم مدیریتیِ انرون را روایت می‌کند. اینکه آنها چگونه توانستند نه تنها دروغی را راجع به عملکرد تجاری‌شان به خورد همه دهند، بلکه چه راحت از زیر بار عواقب آن قصر در رفتند. شاید اکنون دیگر برای ظهور «انرون» بعدی فقط بحث دیر یا زود بودن آن مطرح باشد.

نام فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق
نام انگلیسی

Enron: The Smartest Guys in the Room

سال ساخت ۲۰۰۵

⑦ فیلم سوءاستفاده از جایگاه

مستند سال ۲۰۱۰ که با محوریت بحران مالیِ بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ تولید شده است، شاید تاثیرگذارترین ترتیب مصاحبه‌های کارشناسان را در بین تمامیِ مستندات مالی به نمایش درمی‌آورد.

نام فیلم سوءاستفاده از جایگاه
نام انگلیسی Inside Job
سال ساخت ۲۰۱۰

⑧ فیلم مارجین کال

فیلم محصول ۲۰۱۱، که در یک شرکت خیالی در بحبوحه‌ی بحران مالیِ واقعی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ جریان دارد، پشت صحنه‌ای از اینکه چطور یک بانک سرمایه‌گذاریِ بزرگ قبل هر کس دیگری وقوع یک بحران مالیِ افسار گسیخته را پیش‌بینی کرد و با آن دست به گریبان شد را ارائه می‌دهد.

نام فیلم مارجین کال
نام انگلیسی Margin Call
سال ساخت ۲۰۱۱

⑨ فیلم برای شکست زیادی بزرگه

این فیلم تلویزیونی به شرح واقعیِ معاملات داخلیِ برخی از نامداران وال استریت و مِین استریت در بحبوحه‌ی بحران مالی می‌پردازد. یکی از آن افراد نام‌دار ریچارد فُلد، معروف به «منفورترین فرد در آمریکا»، می‌باشد.

نام فیلم برای شکست زیادی بزرگه
نام انگلیسی Too Big to Fail
سال ساخت ۲۰۱۱

⑩ فیلم کاپیتالیسم: یک عاشقانه

مایکل مور یکی از چپ‌گراترین کارگردانان در هالیوود است – ولی این بدین معنا نیست که کسانی که با او هم‌عقیده نیستند آثارش را نادیده بگیرند. همیشه مهم است که با ذهن باز به مسائل بنگریم و باورهای خودمان را زیر سوال ببریم؛ کاری که این مستند ساخت ۲۰۰۹ در انجام آن موفق است.

نام فیلم کاپیتالیسم: یک عاشقانه
نام انگلیسی Capitalism: A Love Story
سال ساخت ۲۰۰۹

⑪ فیلم اماکن تجاری

کمدیِ دَن آیکروید و ادی مورفی که بیش از ۳۰ سال پیش ساخته شده است، داستان یک دلال کالای ثروتمند و یک مرد بی‌خانه‌مان را بازگو می‌کند. در این فیلم نسبتا خنده‌دار، مطمئنا دروس و اخلاقیات بسیاری درباره‌ی زندگی برای یادگیری نهفته است.

نام فیلم اماکن تجاری
نام انگلیسی Trading Places
سال ساخت ۱۹۸۳

⑫ فیلم نقشِ زمین شده

خرید و فروش بورس برای مشتریان از طریق دلالان‌شان شیوه‌ای‌ست که روز به روز از اهمیت‌اش کاسته می‌شود. این مستند تولید ۲۰۰۹ زندگیِ تاجران و بازرگانانی را دنبال می‌کند که امرار و معاش‌شان دست‌خوش نوسانات پیاپیِ اماکن بازرگانیِ شیکاگوست.

نام فیلم نقشِ زمین شده
نام انگلیسی Floored
سال ساخت ۲۰۰۹

⑬ فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد

دنباله‌ی فیلم «وال استریتِ» الیور استون که سال ۲۰۱۰ اکران شد نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند. با این حال، دروسی که این فیلم در باب خط قرمزهای پول و طمع به ما می‌آموزد انکار نشدنی‌ست.

نام فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد
نام انگلیسی Wall Street: Money Never Sleeps
سال ساخت ۲۰۱۰

⑭ فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس

یکی از فیلم‌های معروف در زمینه‌ی تجارت که محوریت اصلی‌اش راجع‌ به فشار طاقت‌فرسایی‌ست که مردم در مشاغل‌شان با آن دست به گریبان هستند و اینکه برای به چنگ آوردن پاداش عظیم کمیسیون پا را تا کجا فرا می‌گذارند.

نام فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس
نام انگلیسی Glengarry Glen Ross
سال ساخت ۱۹۹۲

⑮ فیلم روزِ میلیارد دلاری

این مستند قدیمی که سه دهه از عمرش می‌گذرد به ما نشان می‌دهد که گرچه فناوریِ مورد استفاده‌ی تاجران بازار بورس خارجی تغییر کرده است، ولی طرز تفکر آنها ذره‌ای دچار تغییر نشده است.

نام فیلم روزِ میلیارد دلاری
نام انگلیسی Billion Dollar Day
سال ساخت ۲۰۰۴

⑯ فیلم شرط‌بندی روی صفر

مستند مورد انتظار سال ۲۰۱۷ روایت کننده‌ی داستان شرط استقراضیِ بزرگ سرمایه‌گذار میلیاردر، بیل آکمن، علیه Herbalife است. آکمن معتقد است که Herbalife با یک ترفند هرمی پیش می رود و مال و منالی خیالی را به اقلیت‌های آسیب پذیری می‌فروشد که به دنبال زندگی کردن رویای آمریکایی هستند.

نام فیلم شرط‌بندی روی صفر
نام انگلیسی Betting On Zero
سال ساخت ۲۰۱۶
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *