09150566946

میزبانی فرابورس از دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه

ImageHandler 11 - میزبانی فرابورس از دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه

پذیره‌نویسی پویا الگوریتم به مدت ۱۰ روز کاری آغاز شد

میزبانی فرابورس از دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه

مظاهری در مورد بازده مورد انتظار این صندوق گفت: برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه ضمانت بازدهی مشخصی وجود ندارد اما انتظار داریم این صندوق سالانه بیش از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد بازدهی داشته باشد که این امر نیز با توجه به نوع صندوق قابل تغییر است.

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پویا الگوریتم با نماد «پویا» به عنوان دهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس ایران از شنبه هشتم آذرماه به مدت ۱۰ روز آغاز شده است و به همین مناسبت مدیران این صندوق طی یک نشست خبری، موضوع فعالیت، ارکان صندوق و اهداف سرمایه‌گذاری آن را تشریح کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، نجیبه خوشرو مدیر گروه مشاور سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان الگوریتم، موضوع فعالیت وی‌سی پویا الگوریتم را سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت، رسانه و سرگرمی و بایو و نانو تکنولوژی عنوان کرد.

خوشرو با اشاره به اینکه سرمایه این صندوق ۵۰ میلیارد تومان و ارزش اسمی هر واحد ۱۰۰ هزار تومان است، گفت: حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر شخص ۱۰۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است که در دوره پذیره‌نویسی ۲۰ درصد از کل سرمایه‌گذاری تأدیه می‌شود و بر اساس امیدنامه صندوق در سه سال بعد به ترتیب ۱۰، ۳۰ و ۴۰ درصد آن تأدیه خواهد شد.

او در ادامه عمر این صندوق را ۵ سال اعلام کرد که یک سال نیز قابلیت تمدید دارد و افزود: موسسین صندوق پویا الگوریتم، گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم با دارا بودن ۴۵ درصد، توسعه کارآفرینی بهمن با ۳۳ درصد، صندوق نوآوری و شکوفایی با ۲۰ درصد و شرکت سبدگردان الگوریتم با ۲ درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز این صندوق هستند.

خوشرو همچنین ارکان این صندوق را معرفی کرد و گفت: مدیر صندوق پویا، شرکت سبدگردان الگوریتم بوده و حسابرس و متولی آن به ترتیب موسسه حسابرسی بهمند و موسسه حسابرسی شاخص اندیشان هستند.

مدیر گروه مشاور سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان الگوریتم در پایان تاکید کرد که سرمایه‌گذاری در حوزه جسورانه ریسک بالاتری دارد اما برای افرادی که بخش کوچکی از پرتفو خود را به سرمایه‌گذاری در این حوزه اختصاص می‌دهند، مناسب است.

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان

مهدی مظاهری مدیر صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پویا الگوریتم در ادامه این نشست خبری، هدف این صندوق را سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان که یکی دو سال از عمرشان گذشته است، عنوان کرد و گفت: پویا الگوریتم برنامه دارد روی ۱۵ کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کند که کسب‌وکارهای اینترنتی و شرکت‌هایی که به بلوغ کامل نرسیده‌اند و نیاز به حدودا دو تا سه میلیارد تومان جذب سرمایه دارند را مد نظر دارد.

مظاهری در مورد بازده مورد انتظار این صندوق گفت: برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه ضمانت بازدهی مشخصی وجود ندارد اما انتظار داریم این صندوق سالانه بیش از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد بازدهی داشته باشد که این امر نیز با توجه به نوع صندوق قابل تغییر است.

به گفته او تیم سرمایه‌گذاری صندوق پویا الگوریتم نهایت تلاش خود را برای مدیریت صندوق به کار می‌برد و با توجه به اینکه میزان قابل توجهی از سرمایه شخصی مدیران و موسسان نیز در این صندوق سرمایه‌گذاری شده است، بازدهی صندوق اهمیت ویژه‌ای دارد.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پویا الگوریتم در پایان افزود: تیم اجرایی صندوق از دو ماه گذشته شروع به کار کرده و در حال ارزیابی شرکت‌هاست تا پس از اخذ منابع پذیره‌نویسی، سرمایه‌گذاری را آغاز کند.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *