09150566946

نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان + جزئیات خبر

نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان + جزئیات

بانک اول – اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان باید تا پایان فروردین ۱۴۰۰ کد بورسی خود را در صندوق ذخیره فرهنگیان ثبت کنند. در این خبر نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی میکنیم..

  ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول در اسفند ۹۹ طی اطلاعیه ای بر لزوم ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید شد. با توجه به احتما ورود هلدینگ های صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس ، لازم است تا اطلاعات بورسی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان در دسترس باشد و تمام اعضای فعلی و پیشین این صندوق لازم است تا کد بورسی خود را در صندوق ذخیره فرهنگیان ثبت کنند.  در این خبر نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان را بررسی میکنیم.

 

نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان

ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان به چند روش قابل اجرا است که در ذیل برای شما مخاطبان می آوریم: اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که شاغل هستند و یا بعد از سال ۹۵ بازنشسته شدند می توانند برای  ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به  نشانی https://www.szf.ir مراجعه کنند و در قسمت مشاهده صورت وضعیت کد بورسی خود را وارد کنند. گفتنی است از طریق آدرس https://mb.szf.ir هم میتوانند با مراجعه به بخش مشخصات پرسنلی کد بورسی را ثبت کنند.

 

کسانی که قبل از سال ۹۵ بازنشسته شدند نیز میتوانند با مراجعه به نشانی اینترنتی saham.tadbir-atlas.ir از طریق سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به ثبت کد بورسی اقدام کنند.فرهنگیانی که کد بورسی نداند میتوانند برای دریافت کد بورسی اقدام کنند و تا مهلت باقی است کد بورسی خود را در سایت صندوق ذخیره فرهنگیان وارد کنند.

 

ثبت کد بورسی فرهنگیان از دهم اسفندماه ۹۹ آغاز شد و آخرین مهلت ثبت کد بورسی فرهنگیان تا پایان فروردین سال ۱۴۰۰ اعلام شده است و امکان تمدید مهلت وجود ندارد و فرهنگیان باید تا تا پایان فروردین ماه برای ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام کنند.

 

اطلاعیه صندوق ذخیره فرهنگیان برای ثبت کد بورسی 

در این اطلاعیه خطاب به اعضای فعلی و پیشین موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان آمده است: با توجه به سیاست‌گذاری‌های این موسسه مبنی بر ورود هلدینگ‌های آن به بورس که مراحل مطالعاتی و اجرایی آن در حال انجام است و جهت آمادگی برای برنامه‌ریزی‌های آتی، در اختیار داشتن اطلاعات بورسی اعضا ضروری است.

بر این اساس از اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان درخواست شده است نسبت به ثبت اطلاعات کد بورسی خود اقدام کنند.
بر اساس این اطلاعیه، اعضا به ۲ شیوه می‌توانند در سامانه‌های جدید، اطلاعات بورسی خود را وارد کنند: در وهله اول اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان شامل شاغلان و افرادی که بعد از سال ۱۳۹۵ بازنشسته شده‌اند، می‌توانند از طریق وب‌سایت موسسه به آدرس https://www.szf.ir قسمت مشاهده صورت وضعیت یا به طور مستقیم از آدرس https://mb.szf.ir وارد سامانه صورت وضعیت اعضا شده و در بخش مشخصات پرسنلی، کد بورسی خود را وارد کنند.

همچنین روش دوم برای وارد کردن اطلاعات بورسی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان عبارت است: آن دسته از اعضای صندوق که قبل از سال ۱۳۹۵ بازنشسته شده‌اند از طریق سامانه saham.tadbir-atlas.ir می‌توانند کد بورسی خود را وارد کنند.

در بخشی دیگری از این اطلاعیه آمده است: فرهنگیان مشمول این طرح می‌توانند از دهم اسفندماه جاری تا پایان فروردین ۱۴۰۰ برای ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

به گزارش روز دوشنبه صندوق ذخیره فرهنگیان، در این اطلاعیه عنوان شده است که همچنین به آن گروه از اعضای موسسه که کد بورسی ندارند توصیه می‌شود تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰، کد بورسی دریافت کرده و در سامانه ثبت کنند. اطلاعات تکمیلی از طریق سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس www.szf.ir به اطلاع خواهد رسید.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان پیش از این درباره فعالیت‌های این مجموعه در بورس به خبرنگار ایرنا گفته بود: ورود شرکت‌های این صندوق به بورس علاوه بر شفافیت باعث می‌شود که ارزش روز دارایی فرهنگیان از طریق ورود شرکت‌ها به بورس مشخص ‌شود.

مهدی نیکدل اظهار داشت: برخی از شرکت‌های موسسه مانند ماشین سازی اراک و ایران ارقام از قبل در بورس حضور داشتند و برخی دیگر نیز مانند بیمه معلم و شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی سال گذشته وارد بورس شدند. همچنین برنامه داریم تا شرکت های پتروشیمی مانند مروارید و کیمیای پارس خاورمیانه را هم در آینده وارد بورس کنیم.

وی افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان از وارد ‌کردن شرکت‌های زیرمجموعه به بورس اهدافی دارد که مهم‌ترین آنها شفافیت است. وقتی شرکت‌ها به بورس وارد ‌می‌شوند، در یک اتاق شیشه‌ای قرار می‌گیرند که تمام عملکرد آن به صورت شفاف و مشخص است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: یکی از ماموریت‌ها و راهبردهای اصلی صندوق، مدیریت سرمایه است و با مدیریت سرمایه، هر جا که سود بیشتری برای اعضا فراهم شود، حضور خواهیم داشت و با چابکی و سرعت عمل و راندمان بالاتر، سرمایه صندوق و در واقع اعضا را مدیریت خواهیم کرد.

نیکدل ادامه داد: ورود شرکت‌ها به بورس این امکان را فراهم می‌کند که هر زمان بخواهیم بتوانیم سهام را عرضه کنیم، هر زمان که لازم باشد از بورس بیرون می‌آییم و به صورت قانونی نسبت به فروش سهام اقدام می‌کنیم.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *