09150566946

پرورش اسب

photo 2021 09 09 18 55 31 968x1024 - پرورش اسب

• پرورش اسب در برخی کشورهای پیشرفته جهان، به عنوان صنعتی درآمدزا، ارزآور و اشتغالزا رونق و توسعه یافته است، اما در کشور ما با وجود برخورداری از نژادهای مطرح و برتری در سطح بین الملل همچون ترکمن، کرد و اسبچه خزری (کاسپین)، هنوز توجه چندانی به آن نشده و پرورش آن به صورت سنتی و نیمه صنعتی انجام می شود.بیشترین سهم هزینه‌ها پس از راه‌اندازی مربوط به تغذیه اسب‌ها می‌شود. معمولا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها علوفه‌ها به‌صورت سالانه و در فصل مناسب خریداری و انبار می‌شود.

شاخص های سرمایه گذاری در این کسب و کار:

ظرفیت پرورش: ۱۰ راس

نرخ برابری دلار: ۲۶۰۰۰ تومان

مساحت زیربنا: ۱۰۰۰ متر مربع

هزینه تجهیزات: ۲٫۹ میلیارد تومان

تعداد اشتغال: ۲ نفر

نرخ بازدهی داخلی: ۲۵ درصد

مدت زمان بازگشت سرمایه: ۳٫۹ سال

مزیت ها و نقاط قوت:

-وجود نژادهای بومی مختلف در کشور

-در حال رشد بودن صنعت پرورش اسب در دنیا

-برپایی رویدادهای داخلی و بین المللی مانند اسب دوانی و ایجاد توسعه اقتصادی

-فروش جنین اسب های اصل

موانع و مشکلات:

-واردات بی رویه

-عدم سرمایه گذاری های دولتی

-هزینه نگهداری بالا

-ناآگاهی و عدم تخصص لازم درباره پرورش اسب

-وجود رقابت های کور و بی هدف

-مشکلات ممنوعیت صادرات و قاچاق اسب

-کمبود دامپزشک متخصص و کنترل بیماری های واگیر

• اسب حیوان حساسی است و بیماری‌ها و از‌بین‌رفتن اسب بزرگ‌ترین تهدید سرمایه شماست. بیماری مشمشه مهم‌ترین و خطرناک‌ترین بیماری در میان اسب‌هاست که واگیردار هم هست و بسیار کشنده است. بیماری‌های دیگری مانند سرماخوردگی و دل درد هم هست که رایج است ولی خیلی خطرناک نیست البته شما می‌توانید برای پیشگیری از زیان‌های احتمالی اسب‌هایتان را بیمه کنید.همچنین در سال‌های اخیر واردات بی رویه و عدم سرمایه گذاری‌های دولتی در این بخش به این صنعت ضربه زده است.

• صنعت اسب از تولید و پرورش تا آموزش و شرکت در مسابقات و لوازم مورد نیاز که به صورت دستی تولید می شوند، قابلیت اشتغالزایی و پولسازی دارد.این صنعت در اروپا طرفداران بسیاری دارد و طبق اعلام شبکه اسب اتحادیه اروپا، اثر اقتصادی آن در این قاره سالانه به ۱۰۰ میلیارد یورو می رسد و بیش از ۶ میلیون راس اسب در این قاره وجود دارد که باعث ایجاد ۴۰۰ هزار شغل تمام وقت شده است.در کشورهای جنوب غرب آسیا، امارات در پرورش اسب پیشتاز است که از سال ۱۹۹۲ پایه گذاری شد و پس از گذشت سه دهه به کانون مسابقات و نمایش اسب های گوناگون تبدیل شده است و هم اکنون ۵ کلوب شناخته شده بین المللی در این کشور فعال است و درآمد ارزی خوبی برای آن ایجاد کرده است.

 

 

 

 


ورود به صفحه اصلی لیست راه اندازی کسب و کار

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *