09150566946

از روندهای اصلاحی نترسید و منتظر برگشت باشید

از روند های اصلاحی نترسید و منتظر برگشت باشید

از روندهای اصلاحی نترسید و منتظر برگشت به روند اصلی باشید

از یک سو از اصلاحات موقتی نترسید و از سوی دیگر در اصلاحات عمیق برای خروج دست دست نکنید. یکی از اصول اساسی در معامله گری آن است که جهت را بشناسید و در روند اصلی بازار معامله کنید. اگرروند کلی صعودی ست، صرفا به خرید سهام فکر کنید و تا زمانی که روند کلی عوض نشده است به فکر تغییر مسیر معاملات نباشید. در زمان سقوط، برای خرید عجله نکنید، همیشه احتمال خرید در قیمت های کمتر هم وجود دارد پس حتی به قیمت خرید سهم به بهای بیشتر، اجازه دهید تا شرایط تثبیت شود و منتظر برگشت روند صعودی بمانید.

فقط به سهام فکر نکنید و اوراق مشارکت، صندوق های سرمایه گذاری و ETF ها را فراموش نکنید

ممکن است بسته به شرایط بورس، نیاز باشد در برهه ای وارد معاملات سایر اوراق شوید یا واحدهای صندوق های سرمایه گذاری را خریداری کنید و این زمانی بیشتر احساس می شود که شما از مهارت لازم برای معامله گری برخوردار نیستید و دسترسی به منابع اطلاعاتی و مشاوره ای هم ندارید.

سرمایه ضروری را وارد بورس نکنید

سرمایه ای که از محل دریافت تسهیلات بانکی، فروش مسکن یا خودرو به دست می آید همواره با خود نوعی ترس به همراه دارد که در هیجانات منفی شما را به فروش سهام مجبور می کند. این سرمایه ها چون جزء سرمایه های اصلی زندگی به حساب می آیند یا هنوز هزینه هایی بابت آنها پرداخت می شود، ریسک پذیری شما را به شدت کاهش می دهد تا جاییکه معاملات شما از حالت منطقی به احساسی می گراید. حتی اعتبارات و وام هایی که کارگزاری ها نیز به مشتریان خود می دهند خارج از این دسته بندی نیست و ممکن است به دلیل هزینه مالی که به سرمایه گذار تحمیل می شود، تصمیمات از حالت منطقی خارج گردد. پیشنهاد می کنم در بازار راکد تا حد ممکن از اعتبارات کارگزاری ها استفاده نکنید و هیچگاه سرمایه های ضروری زندگی را وارد بورس نکنید.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *