09150566946

luvtd ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV)

bitcoin SV - luvtd ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV)

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV) چیست؟

بیت کوین اس وی (BSV) یا همان “Bitcoin Satoshi Vision” یک ارز دیجیتال رمزپایه است که در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی در نتیجه هارد فورک بیت کوین کش خلق شد. می توان گفت بیت کوین اس وی یک سیستم پولی الکترونیکی همتا به همتا است که به عقیده بنیانگذاران آن همان نسخه اصلی بیت کوین است. این ارز رمزنگاری شده پروتکل اصلی بیت کوین را بازیابی می کند، آن را در شرایط ثابت حفظ نموده و به مقیاس پذیری آن کمک می کند.

در تاریخ ذکر شده بلاک چین بیت کوین کش دچار یک فورک شد و به دو قسمت کاملاً رقیب تقسیم شد که عبارتند از:

  1. ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (Bitcoin SV)
  2. ارز دیجیتال بیت کوین ای بی سی (Bitcoin ABC) یا همان بیت کوین کش

این فورک به این دلیل رخ داد که بخشی از اکوسیستم خواستار بلوک های بزرگتر و سریعتر جهت انجام معاملات بوده و برخی دیگر نیز خواستار تغییرات در ویژگی های بالقوه قراردادهای هوشمند بودند.

رهبر زنجیره بیت کوین SV کریگ رایت (Craig Wright)، دانشمند علوم رایانه ای و تاجر استرالیایی، است که ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو همان خالق افسانه ای بیت کوین است. البته این ادعا در جامعه ارزهای دیجیتال با شک و تردیدهای بسیاری مواجه شد و بسیاری آن را به هیچ وجه قبول نکردند.

کریگ رایت یکی از چهره های مهم رسانه ای است که درگیر جنگ مشهور Bitcoin Cash به همراه راجر ور (Roger Ver) بوده است. جنگ داخلی بیت کوین کش نه تنها بر قیمت آن تأثیر گذاشت، بلکه منجر به تغییرات اساسی در بازار ارزهای دیجیتال شد.

تاریخچه پیدایش بیت کوین اس وی (Bitcoin SV)

این ارز رمزنگاری شده با عنوان “BCHSV” نیز شناخته می شود؛ زیرا همانطور که گفته شد اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی از بیت کوین کش فورک شد. داستان Bitcoin SV و Bitcoin Cash بسیار شبیه به جنگ داخلی در یک کشور بود.

تصور کنید که یک جناح خاص در داخل کشور معتقد است که دولت این کشور قانون اساسی خود را به غلط تفسیر نموده است و این امر به جامعه ای منتهی می شود که منعکس کننده دیدگاه بنیانگذاران کشور نیست. اگر این جناح نسبت به زندگی مطابق با دیدگاه اصلی بنیانگذاران آن علاقه مند باشد، چند گزینه خواهد داشت:

  • آنها می توانند یک کشور جدید را از ابتدا در یک قطعه زمین تازه ایجاد کنند.
  • آنها می توانند از کشور جدا شوند و بخش مخالف خود را از کشور به یک کشور کاملاً جدید تبدیل کنند.
  • آنها می توانند کشور را وادار کنند که در صورت لزوم، اقدام به اجرای صحیح قانون بر اساس قانون اساسی کشور نماید.

مثال بیان شده طیف وسیعی از گزینه های موجود برای جناح های درون جامعه بلاک چین را شامل می شود که احساس می کنند این نسخه بلاک چین به نوعی نتوانسته است به رسالت خود عمل کند. بنابراین آنها می توانند یک بلاک چین (Blockchain) جدید را از ابتدا ایجاد نموده و تغییرات دلخواه خود را روی زنجیره آن اعمال کنند یا می توانند سعی کنند بلاک چین را مجبور کنند که تغییرات مورد نظر آنها را از طریق یک روش دیگر اعمال نماید.

جامعه Bitcoin Cash اعتقاد داشت که بیت کوین از هدف اصلی ایجاد سیستم پولی کارآمد، همتا به همتا و کاملاً دیجیتال چشم پوشی کرده است و به همین دلیل آنها یک فورک را تصویب کردند تا یک نسخه از بیت کوین را ایجاد نمایند که منحصراً روی این اهداف متمرکز باشد.

استخراج بیت کوین اس وی چگونه انجام می شود؟

بیت کوین Satoshi Vision از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند که دقیقاً همان الگوریتم به کار رفته در شبکه بیت کوین است. در نتیجه با وجود تعداد زیاد افرادی که در استخراج این نوع شبکه ها شرکت می کنند، دیگر نمیتوان به عنوان یک استخراج گر تنها با دارا بودن CPU یا GPU اقدام به این کار نمود.

از این رو برای شروع استخراج بیت کوین اس وی ابتدا باید ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) مخصوص به این الگوریتم را خریداری کنید. ASIC ماشینهای تخصصی طراحی شده برای بهینه سازی تجربه استخراج ارزهای دیجیتال هستند و نتیجه نهایی استفاده از آنها افزایش درآمد و کارآمد شدن فرآیند استخراج است.

شما همچنین میبایست جهت استخراج بیت کوین اس وی به استخرهای استخراج مربوطه مراجعه نموده و عضوی از آنها شوید. استخرهای استخراج (Mining Pools) به استخراج کنندگان کمک می کنند تا شانس خود را برای دریافت پاداش بلوک بهبود بخشند؛ زیرا یک استخر قدرت محاسباتی همه دستگاههای متصل به آن را در هم آمیخته است. بهترین استخر برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین اس وی “SVPool” نام دارد.

قیمت Bitcoin SV : سرمایه گذاری با آینده ای درخشان

قیمت بیت کوین اس وی (BSV) در زمان نگارش این مقاله ۱۳۴٫۶۹ دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته حدوداً ۴٫۶۳ درصد افزایش داشته است. هم اکنون این ارز رمزپایه دارای میزان ۱۸٫۰۶ میلیون سکه در گردش و حداکثر عرضه ۲۱,۰۰۰,۰۰۰ BSV (همانند بیت کوین و بیت کوین کش) است. فعالترین صرافی ارز دیجیتال که مبادلات Bitcoin SV را انجام می دهد، بیت هامب (Bithumb) است.

مزیت های بیت کوین SV

  • مقیاس پذیری : اندازه بلوک ها در بیت کوین اس وی برابر با ۱۲۸ مگابایت بوده، در حالی که در بیت کوین کش این حجم ۳۲ مگابایت است. افزایش سایز بلوک ها به مقیاس پذیری شبکه کمک کرده و اجازه می دهد معاملات بیشتری انجام شود.
  • کارمزد معاملات : یکی از اهداف توسعه دهندگان BSV به حداقل رساندن هزینه های معاملات است. معاملات مقرون به صرفه و سریع در مقیاس بزرگ کلید موفقیت این ارز رمزپایه جدید است.
  • توسعه شبکه : اجرای دیدگاه Satoshi با توجه به بلاک چین موجود نیاز به کارهای زیادی در زمینه توسعه دارد. از این رو Bitcoin SV زنجیره ای است که نسبت به رقیب خود یعنی Bitcoin ABC تغییرات بیشتری متحمل شده است.
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *