09150566946

از اشتباه هایمان در بورس عبرت بگیریم

در ادامه سلسله مباحثم در باب روانشناسی بازار بورس این بار میخواهم با شما در مورد عبرت گیری از اشتباهات برای شما عزیزان بنویسم.

همه ما در ابتدای ورود به بازار سرمایه (البته هنگامی که آموزش های لازم را در این مورد دیده ایم) یک استراتژی برای خود ترسیم می کنیم. استراتژی هر فرد مختص به خود فرد است. بعدا درباره استراتژی بیشتر خواهم نوشت. آغاز سعی بر این است که پایند به منش معاملاتی خود باشیم. اما این گونه نمی شود !! چرا ؟!

این تصور غلط که یک معامله گر موفق به هیچ وجه اشتباه نمی کند مانند یک دام عمل کرده و معامله گران مبتدی را گرفتار می کند. همه ما باید بدانیم اشتباه یا تحلیل اشتباه جزئی از معامله گریست. سعی بر این است در طول روند معامله گری اشتباه کاهش یابند اما به هیج وجه صفر نمی شوند. چون معامله گری امری تصادفیست.

اشتباهات در بورس

اما چگونه از اشتباهات درس بگیریم؟

تجربه فرایندی مزمن است!! یعنی در طول زمان حاصل می شود. تا اشتباه هم حاصل نشود تجربه به دست نمی آید. پس از اشتباهات خود نترسید؛ آنها را در یک دفتر یادداشت کنید. برای اشتباهات خود دنبال علت باشید. اما بر ای کار اصرار نورزید!!! گاهی اوقات بازار خلاف تحلیل شما حرکت می کند. شما همیشه نمی توانید درست پیشبینی کنید. اشتباه و خطا جزئی از معامله گریست. بعضی از اشتباهات حاصل عدم صبر کافی یا تمرکز روی سهم برای خرید در نقطه مناسب بوده است. این اشتباهات غیر قابل توجیه است ولی در ابتدای فرایند معامله گری اجنتناب ناپذیر هم هست.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *