09150566946

تدان چیست ؟ معرفی سامانه تدان

معرفی سامانه تدان

سامانه «تدان» ، مخفف عبارت «تحلیل داده‌های ناشران» به آدرس www.tedan.ir  از زیرمجموعه­ های سایت کدال www.codal.ir می باشد ، که مأموریت آن دریافت گزارشات تحلیلی از مشاوران و تحلیل­گران ، و همچنین دریافت پرسش­های تحلیل­گران از ناشران در راستای برگزاری کنفرانس خبری است.

آغاز به کار سامانه تدان در ایران

کارشناسان بورس برای طراحی و راه‌اندازی این سامانه در ابتدا نمونه‌های برتر و موفق جهانی مورد مطالعه قرار دادند تا روند کاری سامانه‌هایی در این سطح و با این روال کاری بررسی و ارزیابی شوند. پایگاه  StockTwitt، شبکه‌هایی مانند بلومبرگ ، درگاه‌هایی مانند Finance و Stock در پورتال‌های عمومی و شبکه‌های اجتماعی از جمله مواردی بودند که مورد بررسی قرار گرفتند تا ضمن بهینه‌کاوی نقاط مثبت نمونه‌های خارجی ، نیازسنجی جامعی از ذینفعان و فعالان بازار سرمایه به عمل آید و در نهایت سامانه‌ای مبتنی بر بازار سرمایه ایران و فرهنگ بورس اسلامی ایرانی طراحی کردند ، تا کاربران با استفاده تحلیل های بنیادی و فنی بر روی این سامانه ، مبنای تصمیم گیری مناسبی داشته باشند.

 وزارت اقتصاد، به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه ، در راستای گسترش شفافیت و هوشمندی بازار سرمایه و توجه به حوزه تحلیل ، این درگاه را در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ جهت ارائه تحلیل‌های مناسب و قابل اعتماد بر روی اطلاعیه‌های سامانه کدال راه‌اندازی نمود. از این رو مراجعه‌کنندگان به سامانه ی کدال ، در مقابل نام هر نماد که گزارشی از آن منتشر شده است ، آیکون جدیدی می‌بینند   ( 2 - تدان چیست ؟ معرفی سامانه تدان)که با کلیک روی آن به سامانه تدان هدایت می‌شوند.

 

300x143 - تدان چیست ؟ معرفی سامانه تدان

 

ضرورت مطالعه سامانه تدان

سرمایه گذارانی که قصد دارند به طور مستقیم نسبت به خرید یا فروش سهام شرکت ها اقدام کنند، باید قبل از انتخاب سهام یک شرکت وضعیت آن را به دقت و به صورت جامع ، مورد بررسی و تحلیل قرار دهند. به اعتقاد کارشناسان بازار سرمایه؛ فردی که بدون تحلیل اقدام به خرید و فروش سهام می کند ، همانندی فردی است که در اتاق تاریک، به سوی هدف نامعلوم دست به تیر می شود، در چنین شرایطی احتمال آنکه تیر به هدف برخورد کند، بسیار اندک خواهد بود.        

به این منظور دو شیوه اصلی تحلیل ؛ بنیادی و فنی در بورس مطرح است تا ضریب اشتباهات در خرید و فروش سهام را کاهش دهد. در تحلیل بنیادی سرمایه گذار عوامل اصلی اثر گذار بر قیمت سهام شرکت ها را مورد بررسی قرار داده و براساس آن، تصمیم گیری می کند که آیا سهام شرکت مذکور برای سرمایه گذاری مناسب است یا خیر، یا به سرمایه گذاران کمک می کند که در خصوص فروش یا نگهداری سهام خود بهتر تصمیم گیری کنند .

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
دیدگاه کاربران
 • بهرام رشیدی 1 تیر 1399

  هر چقدر مردم را آگاه کنید و تشویق به مطالعه و سرمایه گذاری آینده مملکت بهتر میشه

 • 0452601633 16 مهر 1399

  کی نماد وسپهر باز میشود

 • حیدر 10 آذر 1399

  با سلام من سهام شتران ودارم تا ۶۴ منفی رفته حالا چند روز مثبت خورد بازار بسته میشه واقعا این چکاری بازار بورس خودش میخواد ملت ضرر بکنه سه ماهه درجا می زنیم لطفا منعکس کنید

  • مهدی هراتی 17 آذر 1399

   با سلام
   لطفا با تحلیل و آموزش خرید کنید تا مشکلی برای سرمایه تان پیش نیاید ، شما در جای بدی خریداری کرده اید و با تمع تا ضرر های نزدیک به ۷۰ درصد رفته اید

 • مریم 3 دی 1399

  بوعلی بسته شد کی باز میشه و ایا ممکنه منفی باز بشه . باز بشه بصورت حراج هست یا عادی

 • داود اسدی 9 دی 1399

  سلام.چطور تحلیل بنیادی و فنی یک سهام را گوگل ویا هر جای دیگه ای بدست بیارم؟

  • سلام
   معمولا در گوگل این تحلیل های بنیادی بدست نمیاد ، بهتره از سامانه کدال و یا تدان در راستای شناسایی سهم از نظر بنیاد استفاده کنید
   همچنین در دوره های مجموعه تحلیل بنیادی تدریس میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *