09150566946

استراتژی های معاملاتی

 

macd 1 - استراتژی های معاملاتی

 

همواره در بازارهای بورس و فارکس یکی از مهمترین نیازهای تریدرها و معامله گران داشتن یک استراتژی معاملاتی قوی است.

استراتژی های معاملاتی باید دارای چند خصوصیت باشد.

۱- روان و قابل فهم باشد

۲- دارای جزئیات کامل باشد

۳- نقطه ورود مشخص داشته باشد

۴- حد ضرر آن تعریف شده باشد

۵- حد سود آن نیز مشخص باشد

در مقالات استراتژی های معاملاتی فارکس سعی می کنیم بهترین استراتژی های روز دنیا را به روان ترین شکل در اختیار شما قرار دهیم. اکثر سیستم های معاملاتی قابلیت استفاده در بازار فارکس و بورس های داخلی و خارجی را دارا هستند. لطفا دقت داشته باشید که یک استراتژی معاملاتی موفق فارکس می تواند از دل استراتژی های شکست خورده بیرون بیاید. پس تا رسیدن به استراتژی مورد نظر خود سعی کنید تمام سیستم های معاملاتی را بررسی کنید و از آنها ایده بگیرید.

استراتژی معاملاتی مکدی

مکدی (MACD) یکی از اندیکاتور مهم در بازارهای مالی است که می تواند فرصت های معاملاتی خوبی را کشف کند. ما در این مقاله سه تاکتیک پایه MACD را بررسی کرده‌ایم، زیرا درک نحوه استفاده از این ابزار برای موفقیت یک معامله‌گر اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

MACD دقیقا چیست؟

یکی از رایج‌ترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال، مکدی (MACD) می باشد. این اندیکاتور یک اندیکاتور مومنتوم دنباله روی روند است، به این معنی که به شتاب یا مومنتوم قیمت یک دارایی نگاه می کند تا ببیند آیا روند قیمت آن صعودی است یا نزولی. از مکدی می توان برای دریافت سیگنال های معاملاتی و کشف فرصت های معاملاتی استفاده کرد.

 

MACD چیست و چگونه کار می کند؟

 

اندیکاتور MACD از ۳ مولفه تشکیل شده است: دو میانگین متحرک و یک هیستوگرام. خط MACD خط اصلی بوده و سریعتر است، در حالی که خط سیگنال خط کندتر است. هنگامی که این دو میانگین متحرک به یکدیگر نزدیک می شوند، به آنها “همگرا” و هنگامی که از هم دور می شوند، به آنها “واگرا” می گویند. هیستوگرام ها اختلاف بین دو خط را ترسیم می کنند. اگر مشخص شود که قیمت بازار به سمت بالا حرکت می کند، معامله گران می توانند پوزیشن های خرید بگیرند. در این حالت بازار سقف های بالاتر و کف های بالاتر می زند و همچنین سطوح مقاومتی حیاتی شکسته می شوند.

macd3 1 - استراتژی های معاملاتی

 

سه روش محبوب معامله  MACD

 

برای شناسایی فرصت های معاملاتی با استفاده از MACD تاکتیک های مختلفی وجود دارد که می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

  1. کراس میانگین های متحرک
  2. برگشت هیستوگرام ها
  3. کراس از خط صفر

 

کراس میانگین های متحرک

 

خط MACD و خط سیگنال مشابه یک اسیلاتور استوکاستیک عمل می کنند، یعنی تقاطع یا کراس در دو خط، سیگنال خرید و فروش را است. همچون بیشتر استراتژی های با رویکردهای کراس، سیگنال خرید زمانی صادر می شود که خط کوتاه مدت تر و حساس تر- در این مورد، خط MACD – از روی خط کندتر یعنی خط سیگنال عبور کرده و کراس ایجاد کند. در نوسانات ضعیف تر بازار، بزرگترین مشکل MACD این است که در زمان صدور سیگنال، قیمت ممکن است به نقطه برگشت رسیده باشد. که در این حالت به آن “سیگنال کاذب” گویند. شایان ذکر است تکنیک‌هایی که برای تأیید گرفتن سیگنال به پرایس اکشن تکیه می کنند، اغلب قابل اعتمادتر در نظر گرفته می شوند. خطوط عمودی سبز نشان دهنده فرصت های سودآور ورود هستند، در حالی که خطوط قرمز سیگنال های اشتباه را نشان می دهند.

 

macd3 1 1 - استراتژی های معاملاتی

 

ادامه مطلب را در پست بعدی ببینید.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *