09150566946

«شاروم» بزرگترین واحد تولید سولفات پتاسیم کشور را راه‌اندازی می‌کند

ImageHandler 3 - «شاروم» بزرگترین واحد تولید سولفات پتاسیم کشور را راه‌اندازی می‌کند

در نشست خبری نهمین عرضه اولیه امسال فرابورس عنوان شد

«شاروم» بزرگترین واحد تولید سولفات پتاسیم کشور را راه‌اندازی می‌کند

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اعلام این موضوع که پروژه تولید یک محصول جانبی سولفات پتاسیم را با عنوان اسید پروتیک با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال در دستور کار داریم، ادامه داد: برای راه‌اندازی خط تولید اسید پروتیک یک پروژه جدید پلی آلومینیوم کلراید تعریف شده است تا برای اولین‌بار در کشور شروع به کار کند.

نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در ایستگاه هشتاد و سوم میزبان شرکت پتروشیمی ارومیه بود تا این شرکت از گروه محصولات شیمیایی با عرضه ۱۵ درصد از سهام خود در بازار دوم معاملات به طور رسمی به جمع ناشران فرابورسی بپیوندد و نهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جاری باشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، کریم دلجوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه در این نشست خبری در مورد پیشینه این شرکت گفت: پتروشیمی ارومیه از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری ایرانیان است که در سال ۷۷ در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و در سال ۸۷ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

به گفته او ۹۳٫۶ درصد از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه متعلق به گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بوده و مابقی سهام متعلق به سهام عدالت است.

او با اشاره به اینکه این شرکت واحدهای تولیدی مختلفی دارد، درباره آن‌ها توضیح داد: یک واحد ملامین به عنوان اولین تولیدکننده ملامین در کشور با ظرفیت تولید ۴ هزار تن در سال، دو واحد سولفات آمونیم با مجموع ظرفیت تولید ۴۶ هزار و ۲۰۰ تن و یک واحد تولید اسید سولفوریک با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال، واحدهای تولیدی این کارخانه به شمار می‌روند و واحدهای دیگری نیز به عنوان پروژه‌های تولیدی پتروشیمی ارومیه در دستور کار است تا به ظرفیت تولید این کارخانه افزوده شود.

دلجوان با بیان اینکه واحد تولید سولفات پتاسیم با ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن در سال یکی از پروژه‌های شرکت است و هم اکنون در حال راه‌اندازی است، افزود: این واحد به عنوان اولین و بزرگترین واحد تولید سولفات پتاسیم در کشور محسوب می‌شود و طی یک تا دو ماه آینده وارد مدار تولید خواهد شد تا بدین ترتیب شاهد کاهش وابستگی به واردات آن از کشورهای خارجی باشیم.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اعلام این موضوع که پروژه تولید یک محصول جانبی سولفات پتاسیم را با عنوان اسید پروتیک با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال در دستور کار داریم، ادامه داد: برای راه‌اندازی خط تولید اسید پروتیک یک پروژه جدید پلی آلومینیوم کلراید تعریف شده است تا برای اولین‌بار در کشور شروع به کار کند.

او عنوان کرد که در همین زمینه یعنی برای راه‌اندازی خط تولید پلی آلومنیوم کلراید اسناد مناقصه تهیه و به ۶ شرکت مورد تایید و زیرمجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ارسال شده است و این شرکت‌ها ۴۵ روز که ۱۰ روز آن سپری شده فرصت دارند تا در آن شرکت کنند.

به گفته دلجوان در دو ماه آینده تکلیف پیمانکار طرح مشخص خواهد شد تا پروژه پلی آلومینیوم کلراید با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال کلید بخورد.

او توضیح داد که محصول پلی آلومینیوم کلراید از محصولاتی است که برای تصفیه آب و فاضلاب به کار می‌رود و عمدتا از خارج وارد کشور می‌شود و با راه‌اندازی خط تولید آن برای اولین‌بار در کشور شاهد تولید این محصول خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی ارومیه ۳ واحد پتروشیمی دارد که با تمامی ظرفیت در حال سرویس است، اظهار کرد: تا پایان این ماه پروژه سولفات پتاسیم به اتمام رسیده و وارد مدار تولید خواهد شد. همچنین خالص‌سازی گلوله پتاسیم از دیگر برنامه‌های آن است که محصول تولید شده از این طریق فول‌گرید بوده و دارای مصرف پزشکی خواهد بود.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه پروژه‌های آتی دیگر این شرکت را نیز راه‌اندازی پارک ملامین عنوان کرد و ادامه داد: اواسط شهریورماه کلنگ‌زنی این طرح که دارای ۶ پروژه است، آغاز می‌شود و امیدواریم تا پایان سال با جذب سرمایه‌گذاران داخلی کلید بخورد.

لازم به ذکر است امروز ثبت سفارش عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه در بازار دوم به عنوان نهمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری رقم می‌خورد و فردا تخصیص سهام به خریداران سهام این شرکت در نماد «شاروم» انجام خواهد شد. تعداد کل سهام پتروشیمی ارومیه ۷۰۰ میلیون سهم است که ۸۴ میلیون سهم آن به عموم خریداران عرضه می‌شود و ۲۱ میلیون سهم دیگر نیز یکشنبه ۲۱ مردادماه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص خواهد یافت.

دامنه قیمت در ثبت سفارش این عرضه از مبلغ ۶۲۰۰ ریال تا مبلغ ۶۳۰۰ ریال است و حداکثر سهام قابل خریداری برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۴۰ سهم اعلام شده است.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *