09150566946

معرفی ارز دیجیتال تتا (Theta)

theta9 - معرفی ارز دیجیتال تتا (Theta)

معرفی ارز دیجیتال تتا (Theta)

ارز دیجیتال تتا از مشهورترین ارزهای دیجیتال بیت کوین است که بدون شک حتی اگر فردی باشید که با حوزه ارزهای دیجیتال آشنایی زیادی نداشته باشد نیز حداقل یکبار اسم این ارز دیجیتال به گوشتان خورده است. ارز دیجیتال بیت کوین در ابتدای ورودش ارزی ارزان قیمت بود که به مقدار زیادی عرضه می‌شد و استخراج آن بسیار آسان بود. اما این تمام ماجرا نیست، زیرا در چندین سال بعد این ارز دیجیتال به قدری پیشرفت کرد که استخراج آن دیگر سادگی گذشته را ندارد و در حال حاضر گران‌ترین ارز دیجیتال است.

در این مقاله می‌خواهیم ارز دیجیتالی نوپا اما آینده‌دار مانند بیت کوین را به شما معرفی کنیم با نام ارز دیجیتال تتا که در حال حاضر مانند سال‌های ابتدایی ورود بیت کوین به علت تقاضای پایین و عرضه بالا، انتخابی مناسب برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است.

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن و آینده‌دار هستید، ارز دیجیتال تتا گزینه ای ایده‌آل برای شماست. بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد تا با این ارز دیجیتال و نحوه استخراج و سایر موارد مربوط به آن آشنا شوید.

ارز دیجیتال تتا و ورزش الکترونیک

برای معرفی شبکه تتا ابتدا لازم است با مفهوم Esports یا ورزش الکترونیک آشنا شویم. این اصطلاح در واقع اشاره به محفلی است که در آن حرفه‌ای‌ترین گیمرهای جهان با هم رویارو می‌شوند. گیمرهایی از قبیل نینجا، شرود، چاکوتاکو و… که به واسطه پیدایش سرویس‌های استریم مانند توییچ، یوتیوب لایو و… توانستند خارج از محیط مسابقات Esports نیز خودی نشان بدهند و حسابی به شهرت برسند.

Esports یا ورزش الکترونیک مانند یک مسابقه فوتبال ویدیویی در بالاترین سطح جهان است، شبیه محیط الکلاسیکو، که فضایی را ایجاد می‌کند تا این گیمرهای مطرح رو در روی یکدیگر به رقابت بپردازند.

از شبکه ارزدیجیتال تتا به عنوان بستری مناسب برای ورزش الکترونیک استفاده می‌شود. هم‌چنین از این جهت که باعث ایجاد امنیت بالا در فضای بلاک چین و پرداخت‌های خرد است مورد اقبال قرار می‌گیرد. ارز دیجیتال تتا دارای توکن‌های تتا و تی فیول بصورت خصوصی است. شبکه تتا به منظور مقیاس‌پذیری و پذیرش بازار جهانی، پهنای باند بالایی را دارد و با شرکت‌های بزرگ پخش کننده ویدیو در رقابت است.

ایده جدید و کارآمد تتا نتورک

تتا نتورک یک سایتی است که یک ایده بسیار جدیدی را در تکنولوژی بلاک چین اختراع کرده است که از اینترنت قوی افراد استفاده می‌کند و آن را در نتورک خود پخش می‌کند تا کسانی که اینترنت ضعیفی دارند بتوانند استریم یا پخش زنده را به راحتی بتوانند ببینند. اما این ایده چه سودی برای افرادی که اینترنت قوی آن‌ها گرفته می‌شود دارد؟

تتا نتورک به ازای اینترنتی که از افراد می‌گیرد، ارز دیجیتال تتا به آن‌ها می‌دهد. شما پس از دریافت این ارزدیجیتال می‌توانید هر کاری که می‌خواهید با آن انجام دهید؛ به عنوان مثال آن را به دلار یا ارزهای دیجیتال دیگری تبدیل کنید، از فروشگاه آن‌ها خرید کنید یا حتی می‌توانید دونیت کنید.

شبکه تتا چیست؟

همان طور که می‌دانیم برای انجام هر تراکنش مالی از یک واسطه مثل بانک استفاده می‌شود. اما بلاک چین این بستر را برای خریداران و فروشندگان ارز مجازی فراهم می‌کند که به صورت مستقیم با هم در ارتباط باشند و به واسطه‌ای نظیر بانک احتیاجی نباشد. به این شکل از تراکنش «همتا به همتا» نیز گفته می‌شود.

شبکه تتا به عنوان یک سکو مناسب بر بستر بلاک چین است. این شرکت براساس ایجاد تغییر و تحول در صنعت پخش ویدیو در عرصه جهانی معرفی شده است. پروژه‌هایی که بر اساس ساختار بلاک چین هستند مبتنی بر ذخیره‌ داده فعالیت می‌کنند. اما سکو‌های پخش ویدیو یا پلتفرم‌ها در واقع به فضای درایو بیشتر احتیاج دارند.

یکی از شاخص‌های مهم دارا بودن سرعت انتقال و از طرفی پهنای باند مناسب در این شبکه برای پخش سرویس‌های ویدیویی است. برای خدمات بهتر این نوع سرویس‌ها استفاده کنندگان در واقع به اینترنت قوی‌تری نیاز دارند.

ویژگی‌ های اصلی و مهم شبکه ارزدیجیتال تتا

شبکه ارز دیجیتال تتا دارای ۳ ویژگی منحصر بفرد است:

  • سرعت بالا در پردازش سریع‌تر بلوک و مقیاس‌پذیری بیش‌تر آن به دلیل وجود مکانیسم اجماع BFT.
  • سرعت بالا در انتشار داده‌ها با استفاده از طرح Aggregated Signature Gossip و نودهای نزدیک.
  • بالا بودن قدرت مقیاس ‌پذیری با پردازش خارج از زنجیره و ریز پرداخت‌های آن.

رقبا شبکه تتا

شبکه تتا با حمایت از صنعت‌هایی که رقیب سکو‌های ورزش الکترونیک است و همچنین شرکت‌های متمرکز بر ورزش الکترونیک مانند توییچ که پیشتاز در این زمینه است، به رقابت می‌پردازد. تیم پروژه شبکه ارز دیجیتال تتا در Sillicon Valley مستقر و مشغول به فعالیت هستند که غالب بر ۵۰۰ میلیون دنبال کننده و علاقه‌مند به  ورزش الکترونیک دارد.

پیش بینی می‌شود که این آمار روند افزایشی سریعی داشته باشد و حداقل سالانه یک رقابت را به تماشا بگذارند. بر این اساس گفته می‌شود که  تا سال ۲۰۲۲ درآمد معادل ۲ میلیارد دلار در یک سال رو به خود جذب کند. رقبا تتا مواجه با اقبال شرکت‌های سرمایه‌گذار نظیر سامسونگ و سونی و… در ارزدیجیتال تتا هستند.

کاربرد شبکه تتا

تتا به همان صورت که یوتوب در سال ۲۰۰۵ با پخش ویدیوی سنتی شروع نمود، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. با این اقدام  قطعا صنعت ویدیوی آنلاین با چالش جدیدی روبه‌رو خواهد شد، زیرا یکی از بزرگ‌ترین مشکل‌ها را می‌توان هزینه بالای ارسال ویدیو به مناطق مختلف جهان بر شمرد که این مسئله با ارسال ویدئو با کیفیت HD ،۴K و بالاتر بیش‌تر هم می‌شود.

استیو چن به عنوان یکی از بنیان گذاران YouTube می‌گوید “من خوشحال می‌شوم اگر با کمک به تتا بخشی از تکامل بعدی فضای پخش باشم”. یک شبکه کاملا غیر همگام نظیر به نظیر ایجاد شود که با هزینه کمتر تحویل ویدیو صورت گیرد.

افزایش چشمگیر قیمت این ارز دیجیتال با آغاز سرمایه‌گذاری شرکت سامسونگ

وقتی که شرکت سامسونگ خبر داد که قصد دارد پلتفرم تتا را در گوشی‌های گلکسی اینستال کند ارز تتا فیول ۲۶۵ درصد افزایش قیمت داشت. بنابراین افرادی که تتا توکن و تیفول را داشتند پولدارتر شدند.

نحوه کسب درآمد و استخراج ارز دیجیتال تتا به چه صورت است؟

ارز تتا از اینترنت شما استفاده می‌کند و داخل نتورک خودش آن را پخش می‌کند تا بینندگان بدون استریم و بدون وقفه بتوانند آن را ببینند. بنابراین هرچقدر که سرعت اینترنت بالاتری داشته باشید می‌توانید ارز دیجیتال تتا بیش‌تری را به خودتان اختصاص دهید.

این ارز دیجیتال با هیچ یک از بخش‌های دیگر کامپیوتر شما از جمله  Cpu و… سرکار نخواهد داشت و فقط اینترنت شما را درگیر خواهد کرد. بدیهی است که هرچقدر قیمت تیفول بالاتر رود، درآمد استخراج هم زیادتر می‌شود.

لازمه استخراج تیفول وصل شدن به Peers است و اگر در کمتر از یک دقیقه به Peer ای وصل نشدید سریعا یک استریم دیگری را ببینید و حتما چک کنید که به Peer وصل شده باشید زیرا در غیر این صورت تیفولی دریافت نخواهید کرد.

توکن THETA

بعد از راه‌اندازی شبکه اصلی، توکن‌های THETA نقش بزرگتری از یک توکن عادی ERC20 ایفا می‌کنند. 

بعد از راه‌اندازی شبکه اصلی، توکن‌های THETA با مقیاس ۱ به ۱ به توکن‌های اصلی تبدیل شدند و برای مدیریت، امنیت و پیشرفت پلتفرم مورد استفاده قرار می‌گیرند. چند نکته در مورد THETA را می‌توانید در ادامه بخوانید:

  •  Caching node ها برای استریم ویدئو‌ها و اعتبارسنجی آن‌ها به عنوان پاداش THETA دریافت خواهند کرد.
  • بازدیدکنندگان نیز می‌توانند با مشاهده و تبلیغ ویدئوها توکن دریافت کنند.
  • توکن‌ها برای پاداش تولید‌کنندگان محتوا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • افرادی که کار تبلیغات را انجام می‌دهند می‌توانند با سرمایه‌گذاری توکن‌های خود کسب و کار خود را بهتر کنند.
  • محتواهای پرمیوم و خدمات خاص از طریق توکن THETA در وبسایت‌های استریم ویدئو قابل دریافت هستند.
  • تجارت کالاهای مجازی از طریق توکن THETA امکان‌پذیر خواهد شد.
  • توکن‌های Theta یک زیرمجموعه با نام توکن TFUEL دارند که برای عقد قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بالاترین مقدار ارزش بازار این توکن به ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی با ۱۷۰ میلیون دلار آمریکا بر‌می‌گردد. تعداد ۱ میلیارد واحد از این توکن وجود دارد که در حال حاضر ۸۷۰٫۵ میلیون واحد از آن در حال تبادل بوده و در شبکه موجود است.

توکن‌های THETA در صرافی‌های معتبر مثل بایننس برای خرید و فروش در دسترس هستند و تجارت این توکن به خصوص در کشور کره جنوبی رواج بسیاری دارد.

توکن‌های THETA قبلا روی پلتفرم اتریوم قابل نقل و انتقال بودند، اما با راه‌اندازی شبکه اصلی، کیف پول مخصوص THETA عرضه شد.

کیف پول رسمی این ارز دیجیتال در آدرس wallet.thetatoken.org قابل استفاده است.

تیم Theta

پلتفرم Theta توسط میچ لیو (Mitch Liu)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت، مدیریت می‌شود. لیو پیش از این سرویس SILVER.tv را مخصوص استریم بازی‌های ویدئویی راه‌اندازی کرد.

این سرویس در سال ۲۰۱۵ میلادی و دو سال قبل از به وجود آمدن Theta وارد دنیای مجازی شد. یکی دیگر از بنیانگذاران Theta جیی لانگ است که او نیز در پروسه تاسیس SILVER.tv حضور داشت.

Theta در دنیای تجارت نیز با برخی کمپانی‌ها همکاری‌های خوبی را ایجاد کرده است؛ یکی از این همکاری‌ها با twitch، سرویس استریم بازی‌های ویدئویی، است.

در این شراکت کاربران می‌توانند با در اختیار گذاشتن پهنای باند خود در twitch توکن‌های THETA را به عنوان پاداش دریافت کنند. یکی دیگر از مهم‌ترین پروژه‌های همکاری Theta با دیگر شرکت‌ها، SamsungVR است.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *