09150566946

معرفی ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg)

ارز دیجیتال سوئیس بورگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

swissborg crypto 300x157 - معرفی ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg)

ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg) یک ارز دیجیتال سوئیسی است و با هدف اضافه شدن استقلال و تمرکززدایی در پروژه‌های مالی خصوصی و انفرادی روی کار آمده است. در سال ۲۰۱۷ با روی کار آمدن این پروژه ارز دیجیتال، تحولی در نظام بانکداری مرکزی سوییس به وجود آمد. همچنین سوییس بورگ امکان استفاده از تکنولوژی بلاکچین و قراردادهای هوشمند را برای ایجاد پروژه‌های مالی خصوصی و فردی فراهم آورد.

توکن اختصاصی شبکه ارز دیجیتال سوئیس بورگ، توکن CHSB است که کاربردهای زیادی در شبکه دارد. کاربران می‌توانند برای استفاده‌های مختلف و با اهداف مختلفی از این توکن استفاده کنند.

این پروژه سعی دارد با ایجاد یک اکوسیستم دموکرات، غیر متمرکز و حرفه‌ای به کاربران این امکان را بدهد که به راحتی بتوانند سبدهای سرمایه‎‌گذاری خود را مدیریت کنند.

این تیم همچنین با ایجاد برنامه‌ای به نام  Swissborg wealth App به بهبود مدیریت سرمایه‌های فردی کاربران کمک شایانی کرده است. این اپلیکیشن با استفاده از تکنولوژی MPC ایجاد شده است و کاربران می‌توانند با استفاده از این امکان در کمتر از ۱ ثانیه بین ارز فیات و ارزهای دیجیتال تبادل داشته باشند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال Swissborg

Cyrus Fazel یکی از هم‌بنیان‌گذاران پروژه ارز دیجیتال سوییس بورگ است که در حال حاضر مدیرعامل این پروژه نیز می‌باشد. وی فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی بین‌الملل از مدرسه مالی EDHEC در سال ۲۰۰۷ است و فعالیت حرفه‌ای خود را از شرکت Julius Bear و به عنوان مشاور سرمایه‌گذاری آغاز کرده است. پس از آن به عنوان مشاور ارشد سرمایه‌گذاری در Aramis Capital فعالیت خود را ادامه داد و در سال ۲۰۱۶ و با تغییر در مدیریت سرمایه شخصی خود به ایجاد پروژه ارز دیجیتال سوئیس بورگ کمک کرد.

Anthony Leso یکی دیگر از هم‌بنیان‌گذاران و مدیر فنی شرکت سوئیس برگ است. او فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه Polytech Nice Sophia در سال ۲۰۰۸ است و بلافاصله  بعد از اتمام تحصیلش در همان زمینه فعالیت خود را آغاز کرد. او ابتدا در JFD Wealth مشغول به کار شد و در سال ۲۰۱۶ همکاری خود را با سیروس فاضل به عنوان شریک تجاری و برای ایجاد پروژه ارز دیجیتال سوییس بورگ آغاز کرد.

ارز دیجیتال سوییس بورگ و توکن CHSB

توکن این ارز دیجیتال CHSB نام دارد و در حال حاضر در صرافی‌های HitBTC، UniSwap (V2)، KuCoin و Bilaxy امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال وجود دارد.

برای نگهداری ارز دیجیتال سوییسس بورگ می‌توان از کیف پول‌های لجر نانو و متامسک استفاده کرد.

عرضه کل ارز دیجیتال Swissborg در زمان نگارش مقاله، ۱ میلیارد توکن اعلام شده است که از این میزان تا کنون چیزی حدود ۹۳۹ میلیون توکن در گردش است. در مورد تعداد عرضه نهایی ارز دیجیتال سوئیس بورگ اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

چه چیزی ارز دیجیتال سوئیس بورگ را منحصربه‌فرد کرده است؟

بر اساس گفته‌های مدیران این پروژه، نظام بانکداری سنتی، دیگر منسوخ شده است و پروژه ارز دیجیتال سوئیس بورگ، راه‌حلی برای رفع این مشکل است. آنها معتقدند با معرفی و ارائه تکنولوژی بلاکچین برای استفاده در پروژه‌های مالی خصوصی، امکان کنترل کاملی نسبت به سبد سهام و سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته به وجود آمده است.

ویژگی‌های اصلی و کلیدی این شرکت، شفافیت، برابری از طریق شایسته سالاری و بی‌طرفی است. این تیم با استفاده از تکنولوژی بلاکچین سعی دارند در کاربران خود این اطمینان را ایجاد کنند که داده‌های خصوصی آنها کاملاً امنیت دارد و می‌توانند هر زمان که تمایل دارند کنترل دارایی خود را بدون هیچ محدودیتی بر عهده بگیرند.

امنیت در شبکه ارز دیجیتال سوئیس بورگ چگونه تأمین می‌شود؟

ارز دیجیتال سویس بورگ و توکن آن CHSB، توکن‌های ERC20 و بر پایه بلاکچین اتریوم هستند. بر همین اساس این شبکه از گواه اثبات سهام (POS) استفاده می‌کند.

بر خلاف گواه اثبات کار که در شبکه بیت کوین وجود دارد، در حال حاضر بسیاری از پروژه‌های جدید از این الگوریتم اجماع استفاده می‌کنند و هولدرهای زیادی هستند که از راه استیکینگ توکن به استخراج توکن‌های جدید می‌پردازند. علاوه بر این، روش گواه اثبات سهام، انرژی کمتری نسبت به روش گواه اثبات سهام مصرف می‌کند. همان‌طور که می‌دانید، در گواه اثبات کار توان محاسباتی بسیاری برای استخراج بلاک‌ها نیاز است اما این فرآیند در گواه اثبات سهام تنها از طریق استیک توکن‌ها انجام می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی و بررسی ارز دیجیتال سوئیس بورگ (Swissborg) پرداختیم. همان‌طور که گفته شد، این تیم با هدف از بین بردن محدودیت‌های موجود در نظام بانکداری سنتی روی کار آمده است. همچنین این پروژه به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند سبدهای سرمایه‌گذاری خود را به طور کامل کنترل و بررسی کنند. با توجه به اینکه در این شبکه از تکنولوژی بلاکچین استفاده شده است، تمامی کاربران اطمینان دارند که داده‌های خصوصی آنها در امنیت کامل قرار دارد و علاوه بر این می‌توانند بدون محدودیت بر دارایی‌های خود کنترل داشته باشند و آنها را بررسی و نظارت کنند.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *