09150566946

معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI)

Artboard 24 2 1 - معرفی ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI)

ارز دیجیتال سوشی سواپ (SUSHI) چیست؟

سوشی سواپ یکی از محبوب ترین صرافی های غیر متمرکز ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد. در این مطلب بر اساس اطلاعات وبسایت مرجع ارز های دیجیتال coinmarketcap.com به معرفی ارز دیجیتال بومی سوشی سواپ می پردازیم.

سوشی سواپ نمونه ای از یک بازارگردان خودکار (AMM) است. AMM که ابزاری محبوب در بین کاربران ارزهای دیجیتال است، صرافی های غیرمتمرکز هستند که از قراردادهای هوشمند برای ایجاد بازارهای مختلف برای هر جفت توکن استفاده می کنند.

سوشی سواپ در سپتامبر سال ۲۰۲۰ به عنوان یک فورک یونی سواپ، و یک بازارگردان خودکار که مترادف با جنبش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توسعه معاملات مرتبط با توکن های دیفای است، راه اندازی شد.

هدف سوشی سواپ تنوع بخشیدن به بازار AMM و همچنین افزودن ویژگی های اضافی است که قبلاً در یونی سواپ وجود نداشته است، مانند افزایش جوایز برای مشارکت کنندگان در شبکه از طریق توکن داخلی خود یعنی SUSHI.

چه کسانی بنیانگذار سوشی سواپ هستند؟

سوشی سواپ توسط نهادی مستعار که فقط به عنوان «سرآشپز نومی» شناخته می شود تاسیس شد. درباره سرآشپز نومی یا انگیزه وی برای ایجاد این فورک اطلاعات کمی در دست است.

این پروژه دارای دو بنیانگذار با نام مستعار دیگر است، sushiswap و ۰xMaki ، که به آنها فقط Maki نیز گفته می شود. آنها، کد سوشی سواپ، توسعه محصول و عملیات تجاری را با یکدیگر مدیریت می کنند.

اخیراً، مالکیت بالفعل سوشی سواپ به سم بنکمن فرید، مدیر عامل شرکت صرافی مشتقات FTX و استارت آپ معاملاتیAlameda Research نسبت داده شده است.

بنکمن فرید یکی از شرکت کنندگان مشهور و مفسر بازار ارزهای دیجیتال است که به طور مرتب در مصاحبه های رسانه ای ظاهر می شود.

چه چیزی سوشی سواپ را منحصر به فرد می کند؟

سوشی سواپ در درجه اول به عنوان یک بازارگردان خودکار موجود است که از طریق آن نقدینگی معاملات خودکار بین هر دو دارایی ارز دیجیتالی تنظیم می شود.

مخاطبان اصلی آن تریدر های دیفای و نهادهای وابسته ای هستند که می خواهند از توسعه توکن های این پروژه استفاده کنند و نقدینگی ایجاد کنند.

بازارگردان خودکار ضمن جلوگیری از مشکلاتی مانند مسائل نقدینگی، که مانعی در صرافی های سنتی غیرمتمرکز است، دفتر سفارشات را کاملاً از بین می برد.

سوشی سواپ قصد دارد با افزایش تأثیری که کاربران می توانند بر عملکرد و آینده آن داشته باشند، خدمات مادر خود، یونی سواپ را بهبود بخشد.

این پلتفرم سهم ۰٫۳ درصدی از تراکنش های انجام شده در استخر نقدینگی خود دریافت می کند، در حالی که توکن SUSHI آن برای پاداش به بخشی از هزینه های کاربران استفاده می شود. سوشی همچنین به کاربران حق برخورداری از حقوق حاکمیت را می دهد.

چه تعداد سکه SUSHI در گردش وجود دارد؟

توکن SUSHI با نرخ ۱۰۰ توکن در هر بلوک ایجاد شده است. ۱۰۰۰۰۰ بلوک اول دارای پاداش بلوک ۱۰۰۰ SUSHI بودند.

عرضه SUSHI به نرخ بلوک بستگی دارد. تقریباً با روزانه ۶۵۰۰ و در نتیجه ۶۵۰،۰۰۰ توکن جدیدی که روزانه ضرب می شوند، تا سپتامبر ۲۰۲۱، یک سال پس از راه اندازی سوشی سواپ، تقریباً ۳۲۶ میلیون توکن در گردش موجود خواهد بود.

امنیت شبکه سوشی سواپ چگونه است؟

سوشی سواپ سعی دارد با بالا بردن قدرت حاکمیت کاربران خود، خطرات سنتی واریز وجوه در قراردادهای هوشمند را کاهش دهد.

ناشناس بودن توسعه دهندگان آن فراتر از نقطه نظر فنی سوالاتی را ایجاد می کند. به عنوان مثال، در سپتامبر سال ۲۰۲۰، سرآشپز نومی پس از بیرون کشیدن ۳۸۰۰۰ اتر از سوشی سواپ، درگیر کشمکش با کاربران شد. وجوه متعاقباً بازگردانده شد و سرآشپز نومی علناً از این کار عذرخواهی کرد و این اقدام را یک اشتباه خواند.

سوشی را از کجا می توانید خریداری کنید؟

SUSHI یک توکن است که به صورت آزادانه قابل معامله است و بیشترین حجم معاملات آن در بایننس، هوبی گلوبال و اکی اکس انجام می شود.

SUSHI با جفت های رمزارز و استیبل کوین قابل مبادله است، و همچنین از طریق فیات مخصوصا در صرافی متعلق به بنکمن فرید یعنی FTX مبادله می شود.

امنیت استفاده از شبکه SushiSwap چقدر است ؟

نمی توان گفت که استفاده از این شبکه ها کاملا بدون ریسک هستند اما میتوان راه هایی را برای بالا بردن امنیت و اعتبار این شبکه ها معرفی کرد.

مثلا همه ما زمان هایی را بخاطر داریم که این شبکه ها مورد هک افراد سودجو و هکر قرار گرفتند و نقدینگی این شبکه ها به سرقت رفت ؛ اما راه حل افزایش این اعتبارات چیست؟

بعنوان یکی از نکات موثر در بالابردن امنیت شبکه SushiSwap می توان گفت که هرچقدر که قراردادهای شبکه توسط سازمان های معروف بازبینی بشوند امنیت این شبکه بالا می رود و تاثیر زیادی در افزایش اعتبارات این مجموعه به وجود می آید.

 Peckshield بعدها به بررسی تمام فرآیندهای شبکه SushiSwap پرداخت و متوجه شد که ۲ مشکل بعنوان باگ امنیتی در مجموعه وجود دارد که باید بررسی و برطرف شود.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *