09150566946

معرفی ارز دیجیتال ویوز (Waves)

ارز دیجیتال ویوز (Waves) چیست؟

what is waves 6 300x150 - معرفی ارز دیجیتال ویوز (Waves)

پلتفرم Waves بلاکچینی است که به دنبال حل برخی از مشکلات عمده مربوط به ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم به منظور ساده سازی فرایند ایجاد توکن های شخصی سازی شده توسط اشخاص و سازمان ها طراحی شده است. همچنین این پلتفرم معامله توکن ها و سرمایه گذاری های جمعی را با استفاده از یک درگاه ارز فیات داخلی ممکن می سازد. اساسا Waves، یک پلتفرم توکن، DEX و یک اکوسیستم dApp به شمار می رود.

ICO ها که رویدادهای آغازین برای توزیع ارزهای دیجیتال به حساب می آیند، تا نیمه اول ماه آپریل سال ۲۰۱۸ حدود ۶٫۳ میلیارد دلار آمریکا را جمع آوری کرده که به راحتی از ۵٫۶ میلیارد دلار جمع آوری شده در کل سال ۲۰۱۷ بالاتر است. با این حال ۲۰ مورد از ICO های به پا شده در سال ۲۰۱۸ شکست خورده اند، که دلایل اصلی آن عدم ارتباط مناسب با مشتری و تجربه ناکافی برگذار کنندگان و دست اندر کاران آن ارز دیجیتال بخصوص در نظر گرفته می شوند. این نرخ شکست بالا منجر به دلسرد شدن برخی از کسب و کارها شده و باعث تردید آنان در ورود به عرصه ارزهای دیجیتال شده است. پلتفرم waves که با زبان برنامه نویسی Scala توسعه داده شده است، امیدوار است که با ایجاد ارزهای دیجیتال شخصی سازی شده، موانع سر راه ورود به این حیطه را کاهش دهد. 

با آغاز به کار ICO ها در سال ۲۰۱۶، بسیاری از شرکت ها به سوی توسعه ارزهای دیجیتال و جمع آوری سرمایه گذاری برای آنان شتافتند، اما در ابتدای سال ۲۰۱۷ از حدود ۹۱۳ رویداد ICO تنها ۴۳۴ مورد از آنها موفقیت آمیز بودند. با این وجود جمع آوری سرمایه اولیه از طریق ICO ها به محبوب ترین روش برای معرفی ارزهای دیجیتالی جدید تبدیل شد. اما این رویه در سال ۲۰۱۸ کاملا تغییر کرد. 

در سال ۲۰۱۸، قانون گذاران دولت های مختلف در گوشه و کنار دنیا به محدود کردن رویداد های ICO روی آوردند. علاوه بر این شرکت های تبلیغاتی بزرگ مانند فیسبوک، گوگل و میل چیمپ، تبلیغات برای ICO را ممنوع کردند. از این رو Airdrop ها جای ICO ها را گرفته و شیوه محبوب معرفی ارزهای دیجیتال مبدل شدند. به عبارت دیگر شمار کوچکی از ICO ها مسئول این با خطاهای خود کار را برای کل صنعت بلاکچین سخت تر کردند. 

رسالت Waves

مکانیسم تایید صحت “اثبات دارایی”  و قراردادهای هوشمند ارایه شده توسط پلتفرم Waves، عملکرد بلاکچین waves را بهبود می بخشند. پلتفرم Waves به کاربران امکان می دهد که توکن های شخصی سازی شده خود را پیاده سازی کرده و عملا ارز دیجیتال شخصی خود را معرفی نمایند. علاوه بر این از آنجایی که Waves، دارای درگاه های ارز فیات است، می توان با بهره گیری از این پلتفرم معاملات و همچنین سرمایه گذاری های جمعی را نیز غیر متمرکز نمود. متعاقبا شرکت ها یا افراد می توانند با استفاده از این پلتفرم در کمتر از چند دقیقه و بدون انجام کد نویسی های پیچیده، رویدادهای ICO تنظیم کرده و برای پروژه های خود از سراسر جهان سرمایه جمع کنند. از این رو waves کار استارت آپ ها را برای تجمیع سرمایه در مراحل اولیه خود آسان کرده و آنان را وارد دوره ای جدید پروژه های جامعه محور کرده است. 

یکی دیگر از مشکلات موجود در حوزه ارزهای دیجیتال استفاده از بورس ها و صرافی های متمرکز برای مبادله ارزهای دیجیتال غیر متمرکز است. برای مثال ارزهای محبوبی مانند بیت کوین و اتریوم روی صرافی های متمرکز Bitfinex و MtGox مبادله می شوند. WavesDex یک صرافی غیر متمرکز که بر اساس بلاکچین ساخته شده است، با بهره گیری از این صرافی کاربران می توانند BTC، ETH و سایر ارزهای دیجیتال خود را با Waves یا کدام از توکن های دیگر روی این پتلفرم Waves مبادله کنند، علاوه بر این امکان مبادله مستقیم ارزهای فیات مانند EUR، USD و غیره نیز فراهم شده است. 

تا تاریخ ۲۹م اکتبر سال ۲۰۱۹، ارزش ارزهای معامله شده بر روی این شبکه حدود ۱۸۲ BTC بوده که برای یک صرافی غیر متمرکز با ۷۲ ارز دیجیتال لیست شده خوب است. 

نقشه راه Waves

همانند تمامی سیستم چند بخشی و پیچیده دیگر، پلتفرم Waves، نیز نیازمند برنامه های توسعه پایدار و هماهنگ سازی های مستمر به منظور وفق یافتن با بازار، فعالیت های رقبا و نیازهای کاربران است. تیم توسعه دهنده نتیجه گرفته است که پیاده سازی بازار آنلاین اپلیکیشن ها در نیمه چهارم سال ۲۰۲۰ را تا سال ۲۰۲۱ به تعویق بیندازد. قبل از راه اندازی این بازار، تیم توسعه تصمیم دارد که ابزارهای لازم برای توسعه اپلیکیشن های غیر متمرکز را گسترش داده و توسعه دهندگان بیشتری را به انجمن توسعه دهندگان جذب نماید. 

در پایان سال ۲۰۲۰، خدمات خرید و فروش و ذخیره حقوق مالکیت فکری روی شبکه اصلی Waves پیاده سازی خواهد شد. افزودن پشتیبانی از لجرها برای یک چهارم اول سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده است، در یک چهارم سوم سال ۲۰۲۱ ذخیره ابری و کلید های خصوصی اعمال شده و نهایت توسعه بازار اپلیکیشن ها نیز به یک چهارم نهایی سال ۲۰۲۱ معوق شده است. 

تیم توسعه برنامه دارد تا در اواخر سال ۲۰۲۰ یک بروز رسانی کلی برای پلتفرم منتشر کرده که باعث می شود زنجیره های جانبی بتوانند روی یک الگوریتم اجماع جدید CFT یا با قابلیت تحمل خطا و خرابی اجرا شوند. 

استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی Waves

توکن اصلی این شبکه WAVES نام دارد که بیشترین قیمت آن تا کنون برابر ۱۷٫۰۶ دلار آمریکا بوده و در ۱۹م دسامبر سال ۲۰۱۷ ثبت شده است. میزان سکه های در گردش کنونی و حداکثر میزان آنها برابر با ۱۰۰ میلیون عدد است.

Waves رویداد ICO خود را از ۱۲م آپریل سال ۲۰۱۶ الی ۳۱م می همان سال برگذار کرده و سرمایه ای برابر با ۱۶,۴۳۶,۰۹۵ دلار جمع آوری کرد. ۸۵ میلیون از آن سکه ها به سرمایه گذاران تعلق یافته و ۴ میلیون به شرکای استراتژیک و حامیان و سایر سکه های باقی مانده نیز به منظور پشتیبانی توسعه و بازاریابی به خود پلتفرم تعلق گرفت. WAVES قابل استخراج نبوده و تمامی سکه های آن توزیع شده اند.

علاوه بر WAVES، این شبکه دارای دو توکن دیگر به نام های MRT و WCT نیز است. MRT در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده و هم اکنون تمامی ۱۰ میلیون سکه آن توزیع شده اند. بیشترین قیمت ثبت شده برای آن حدود ۰٫۵۷ دلار در سال ۲۰۱۸ بوده و به منظور پاداش دادن به ماینر ها برای پردازش یک گره ساخته شد.

WCT نیز که حداکثر سکه های آن برابر با ۱۰ میلیون است، در سال ۲۰۱۷ معرفی شده و بیشینه قیمت آن در سال همان سال برابر با ۵٫۲۵ دلار بوده است. هدف از این توکن تشویق به مشارکت در انجمن بوده است.

آینده Waves و نظر کارشناسان

  • وبسایت DigitalCoinPrice نظر مثبتی نسبت به WAVES داشته و قیمت آن را برای سال ۲۰۲۵ در حدود ۳۲ دلار آمریکا پیشبینی می کند. 
  • وبسایت WalletInvestorنیز همان گونه خوش بین بوده و بهای این سکه را برای سال ۲۰۲۵ در حدود ۳۰ دلار آمریکا پیشبینی می کند. 

مزایای Waves

  • محیط معامله و صرافی غیر متمرکز که نه تنها امکان معامله ارزهای دیجیتال مختلف را فراهم کرده بلکه درگاه ارتباط مستقیم با ارزهای فیات را نیز دارد.
  • امکان ایجاد توکن های شخصی سازی شده توسط افراد و شرکت ها و راه اندازی رویداد های ICO برای آنان روی این شبکه.

معایب Waves

– حوزه فعالیت و تمرکز اصلی waves روی ICO بوده که نه تنها باید با اسم های بزرگی مانند اتریوم در این راه رقابت کند.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *