09150566946

هدف آوا قرارگرفتن در میان ۵ صندوق ETF با بیشترین بازدهی

ImageHandler 4 - هدف آوا قرارگرفتن در میان ۵ صندوق ETF با بیشترین بازدهی

همزمان با آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار مطرح شد:

 

هدف آوا قرارگرفتن در میان ۵ صندوق ETF با بیشترین بازدهی

 

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار، چشم‌انداز صندوق آوا را کسب بازدهی متناسب با بازدهی شاخص کل، قرارگرفتن در میان ۵ صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی با بیشترین بازدهی، تنوع‌بخشی مناسب و مدیریت ریسک اعلام کرد.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار در نشست خبری ویژه پذیره‌نویسی این صندوق، گفت: پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار به عنوان سومین صندوق سرمایه‌گذاری تحت مدیریت مشاور سرمایه‌گذاری معیار از امروز ۲۱ تیرماه به مدت ۵ روز کاری در فرابورس آغاز شده است که با توجه به قابل معامله بودن این صندوق، پس از دوره پذیره‌نویسی و انجام اقدامات قانونی برای اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، معاملات ثانویه آن کلید می‌خورد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شهاب‌الدین ادیب مهر، عضو تیم مدیران صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرد که از طریق خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ریسک‌‌ها را به حداقل برسانند و در عین حال از مزایای بازار سرمایه بهره‌مند شوند چرا که با متنوع‌سازی در صندوق‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.

ادیب‌ مهر در مورد حد نصاب‌های سرمایه‌گذاری صندوق آوای معیار، اظهار کرد: طبق اساسنامه صندوق آوا، حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های این صندوق باید در سهام پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران و سهام قابل معامله در بازار پایه فرابورس ایران سرمایه‌گذاری شود.

به گفته او سایر دارایی‌های صندوق نیز در مواردی همچون حق تقدم خرید سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیر از اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده کالایی، اوراق مشارکت، اوراق صکوک، اوراق بهادار رهنی و گواهی‌های سپرده منتشره توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری خواهد شد.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار، چشم‌انداز صندوق آوا را کسب بازدهی متناسب با بازدهی شاخص کل، قرارگرفتن در میان ۵ صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی با بیشترین بازدهی، تنوع‌بخشی مناسب و مدیریت ریسک اعلام کرد.

ادیب مهر همچنین نقدشوندگی صندوق آوای معیار را از نکات حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: بازارگردانی آوا، توسط صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار انجام می‌شود که هر دو جزو مجموعه معیار به شمار می‌آیند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی مجموعه مشاوره سرمایه‌گذاری معیار که از سال ۹۴ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، پرداخت و افزود: حوزه‌های اصلی فعالیت معیار شامل مشاوره سرمایه‌گذاری، سبدگردانی و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره پذیرش و ارائه خدمات مالی شرکتی می‌شود.

به گفته ادیب مهر، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار تحت قالب قراردادهای سبدگردانی در سال‌های اخیر همواره صعودی بوده و در حال حاضر صرفا دارایی‌های تحت مدیریت سبدگردانی معیار به جز دارایی‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری به حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار با اشاره به اینکه این مجموعه علاوه بر صندوق آوای معیار دو صندوق سرمایه‌گذاری توازن معیار و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار را تحت مدیریت خود دارد، اعلام کرد: ارزش دارایی‌های صندوق توازن معیار که آبان‌ماه ۹۸ در فرابورس پذیره‌نویسی شد به ۴۳۱ میلیارد تومان رسیده که با وجود اینکه نرخ پیش‌بینی سود این صندوق ۱۸ درصد سالانه بوده، متوسط نرخ محقق شده تقسیم سود آن به ۲۶ درصد رسیده است.

به گفته او همچنین صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار که از مهرماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد، با دارایی تحت مدیریت ۱۳۰ میلیارد تومانی، بازارگردان نمادهای بترانس، خکرمان، حآسا، شجم و دمعیار را بر عهده دارد و قرار است بازارگردانی صندوق آوای معیار را نیز بر عهده بگیرد.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *