09150566946

۶۹ هزار میلیارد ریال ارزش دارایی‌های بپیوند

ImageHandler 2 - ۶۹ هزار میلیارد ریال ارزش دارایی‌های بپیوند

دومین شرکت نیروگاهی طی سال ۹۹ در فرابورس عرضه می‌شود

۶۹ هزار میلیارد ریال ارزش دارایی‌های بپیوند

صدرا در بخش دیگری از این نشست خبری، دارایی‌هایی غیر جاری بپیوند را ۳ میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال و درآمدهای غیر جاری آن را ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: همچنین در پایانِ تیرماه ۹۹ ارزش دارایی‌هایی این شرکت حدود ۶۹ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در آستانه عرضه اولیه سهام این شرکت در فرابورس با اشاره به اینکه روند ورود نیروگاه‌ها به بازار سرمایه شتاب بیشتری گرفته و اخیرا دو نیروگاه آبادان و گیلان عرضه اولیه شده‌اند، گفت: ۴۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام نیروگاه برق و انرژی پیوند در نماد «بپیوند» برای نخستین بار از طریق بازار اول فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شهرام صدرا با بیان اینکه شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است که این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

به گفته صدرا در سال ۱۳۸۹ کنسرسیومی از شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان شامل شرکت نفت بهران، بانک سینا، برق و انرژی صبا و خدمات دریایی و بندری سینا برنده مزایده نیروگاه قم شدند و این نیروگاه را خریداری کردند که پس از چند ماه شرکت برق و انرژی پیوند را تاسیس کرده و دارایی‌های نیروگاه را به نام شرکت بپیوند منتقل کردند.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، سهامداران عمده آن را شرکت‌های نفت بهران، برق و انرژی صبا و تولید نیروی مرکزی صبا معرفی کرد که به ترتیب دارنده بیش از ۴۹، ۲۴ و ۲۰ درصد از سهام شرکت بپیوند هستند.

صدرا با اشاره به اینکه ایران در زمینه تولید برق در دنیا با ظرفیت نصب‌شده ۸۳ هزار مگاوات، رتبه چهاردهم، در منطقه رتبه اول و در خاورمیانه نیز رتبه دوم را در اختیار دارد، افزود: در این میان ظرفیت کلی نیروگاه قم ۷۱۴ مگاوات ساعت و ظرفیت عملی آن ۶۵۰ مگاوات است.

به گفته او این نیروگاه دارای چهار واحدی گازی هر کدام با ظرفیت اسمی ۱۲۸٫۵ مگاواتی ساخت میتسوبیشی ژاپن و دو واحد بخاری ۱۰۰ مگاواتی ساخت ABC ایتالیاست.

مدیرعامل بپیوند با اشاره به اینکه در سال ۹۷ آمادگی نیروگاه قم ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال ۹۸ این رقم به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از ۵ میلیون مگاوات برسانیم.

صدرا در بخش دیگری از این نشست خبری، دارایی‌هایی غیر جاری بپیوند را ۳ میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال و درآمدهای غیر جاری آن را ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: همچنین در پایانِ تیرماه ۹۹ ارزش دارایی‌هایی این شرکت حدود ۶۹ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند وجه تمایز این شرکت را نسبت به سایر رقبا، سودآوری مناسب آن دانست و گفت: در سال‌های اخیر برای تهیه قطعات با شرکت‌های داخلی قرارداد بسته‌ایم و در پی آن علاوه بر حمایت از تولید داخل، بیش از ۱۵ میلیون یورو از این محل کاهش هزینه داشتیم.

به گفته او این شرکت برنامه دارد با خریداری قطعات ساخت داخل، کاهش هزینه‌ها، کاهش زمان تعمیرات و همچنین بهینه‌سازی، سودآوری شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس را افزایش دهد.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران
🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *