09150566946

بیش از نیمی از استرالیایی‌ها ایلان ماسک را مخترع بیت کوین می‌دانند

elon musk 1024x683 - بیش از نیمی از استرالیایی‌ها ایلان ماسک را مخترع بیت کوین می‌دانند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد

که بیش از نیمی از مردم استرالیا مدیرعامل تسلا را مخترع بیت کوین می‌دانند و بیش از ۴۰ درصد نیز از محدود بودن عرضه بیت کوین اطلاعی ندارند.

به گزارش کوین تلگراف، نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است که بیش از نیمی از استرالیایی‌ها فکر می‌کنند که ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا، بیت کوین را ایجاد کرده است.

براساس گزارش روز چهارشنبه وب‌سایت خبری آستریلین (The Australian)، فایندر (Finder) که پربازدیدترین وب‌سایت مقایسه‌ای استرالیا است، یک نظرسنجی از ۱,۰۰۴ شهروند استرالیایی انجام داده تا میزان آگاهی آنان از ارزهای دیجیتال را بسنجد.

طبق نتایج این نظرسنجی، ۵۶ درصد از استرالیایی‌ها ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، را نمی‌شناسند و فکر می‌کنند که مدیرعامل تسلا و بنیان‌گذار اسپیس ایکس خالق بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان است.

۴۴ درصد از پاسخ‌دهندگان حتی نمی‌دانستند که میزان عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد محدود شده است و فکر می‌کردند که بیت کوین مانند پول فیات عرضه نامحدود دارد.

این بررسی همچنین نشان داد که بسیاری از استرالیایی‌ها یا در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند و یا قصد دارد وارد آن شوند. به بیان دقیق‌تر، ۲۵ درصد از پاسخ‌دهندگان یا ارز دیجیتال دارند یا قصد دارند تا پایان سال ۲۰۲۱ خریداری کنند. اما به‌رغم تمایل قابل توجه میان شهروندان استرالیایی برای خرید ارز دیجیتال، ۲۰ درصد از پاسخ‌دهندگان نمی‌دانستند چگونه خرید کنند.

شرکت فایندر همزمان با این نظرسنجی جدید، یک سرویس معاملات بیت کوین را در نرم‌افزار خود راه‌اندازی کرده است.

فرد شبستا (Fred Schebesta)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل فایندر، گفت که سرویس جدید به استرالیایی‌ها کمک می‌کند تا وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند.

او افزود:

ما همه پیچیدگی‌ها را برطرف کرده‌ایم و اکنون با برنامه فایندر می‌توانید در عرض سه دقیقه بیت کوین بخرید. فقط ثبت نام می‌کنید، مشخصات خود را وارد می‌کنید و پول خود را واریز می‌کنید، همین.

شبستا همچنین پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. او گفت:

افت قیمت فعلی فقط یک اتفاق کوتاه‌مدت است. قیمت بیت کوین به این خاطر تغییر کرده که چین چیزی گفته، یا ایلان [ماسک] حرفی زده، یا دولت دیگری چیزی گفته است.

هفته گذشته اعلام ماسک مبنی بر اینکه شرکت تسلا پرداخت‌های بیت کوینی برای خرید خودرو را تعلیق می‌کند، باعث سقوط بازار ارزهای دیجیتال شد. ماسک سپس به‌طور تلویحی گفت که تسلا قصد دارد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بیت کوین‌های خود را بفروشد و این موضوع باعث شد سقوط بازار تشدید شود.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *