09150566946

خرید بیت کوین از سوی تسلا تازه شروعی برای بیت کوین است

bitcoin

فرانسیس سوارز (Francis Suarez)، شهردار میامی، در مصاحبه اخیرش خاطرنشان کرد که خرید بیت کوین توسط تسلا، تنها آغاز راه تبدیل‌شدن ارزهای دیجیتال به یک جریان اصلی است.

به گزارش دیکریپت، سوارز معتقد است که اقدام اخیر تسلا در جهت خرید بیت کوین نتایجی پراهمیت به‌دنبال دارد که می‌تواند صنعت ارزهای دیجیتال را برای همیشه تغییر دهد. او در این باره گفت:

این اتفاق واقعا یک دگرگیسی و تغییر در جهت تبدیل‌شدن به یک جریان اصلی است و فکر می‌کنم که دو یا سه اتفاق بسیار بزرگ در میان است که هنوز رخ نداده است.

او با اشاره به تأثیرات بسته‌های حمایتی دولت آمریکا بر حوزه ارزهای دیجیتال گفت:

طبق تخمین‌ها، عرضه بسته‌های حمایتی ممکن است باعث افزایش ۴۰ درصدی عرضه دلار شود؛ احتمال دارد این اتفاق به ایجاد تورم منجر شود که خود باعث خواهد شد افراد بیشتری به‌سمت ارزهای دیجیتال بروند.

او به همین گفته‌ها بسنده نکرد و افزود که اگر آمازون بیت کوین را به‌عنوان یک شیوه پرداخت بپذیرد، این احتمال وجود دارد که دورنمای صنعت ارزهای دیجیتال به‌کلی تغییر کند. او در این باره گفت:

اگر این اتفاق بیفتد بازی تمام است. [چراکه] داریم در مورد شرکتی حرف می‌زنیم که احتمالا ۷۰ درصد تراکنش‌هایی که در طول زندگی انجام می‌دهیم، به آن مرتبط است.

سوارز قصد دارد که میامی را به یکی از پیشگامان در حوزه ارزهای دیجیتال در دنیا بدل کند و ورود آمازون نه تنها برای این شهر، بلکه برای شخص سوارز هم اتفاقی مثبت خواهد بود؛ چراکه او قصد دارد خود نیز بیت کوین بخرد. سوارز در این باره افزود:

دیدن اینکه روز‌به‌روز افراد بیشتری (افرادی که جریان اصلی هستند) حجم بالایی [بیت کوین] می‌خرند هیجان انگیز است.

از جمله این افراد می‌توان به ایلان ماسک و شرکت تسلا اشاره کرد. صحبت‌های ایلان ماسک و اقدامات تسلا در هفته‌های گذشته باعث افزایش قیمت بیت کوین و دوج کوین شده است.

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱
نمودار قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱

پژوهش اخیر بلاک چین ریسرچ لب (Blockchain Research Lab) نشان می‌دهد که توییت‌های ایلان ماسک باعث افزایش ۲۰ درصدی در قیمت دوج کوین و بیت کوین شده‌ است. این پژوهش این سؤال را مطرح کرد که آیا ورود شرکت‌های بزرگ بخشی خصوصی و افراد پرآوازه می‌تواند باعث رشد شدید بازار ارزهای دیجیتال شود یا نه؛ مسئله‌ای که سوارز آن را اتفاقی تازه قلمداد نمی‌کند. او در این باره گفت:

این بازار هر روز بالاوپایین می‌شود. حرفی که کسی می‌زند، از رئیس‌جمهور آمریکا گرفته تا رئیس فدرال رزرو، باعث تغییر ارزش [در بازار] می‌شود. این صحبت‌ها بر اساس درک است.

او در پایان صحبت‌هایش اشاره کرد که هر چه افراد بیشتری به خرید بیت کوین روی بیاورند، قدرت یک شخص برای ایجاد تغییر در بازار کمتر خواهد شد؛ به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که هر چه حجم تراکنش‌های بیت کوین بالاتر رود، تأثیر افراد بر بازار کمتر می‌شود.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *