09150566946

معرفی ارز دیجیتال سلسیوس (Celsius Network)

celsius banner - معرفی ارز دیجیتال سلسیوس (Celsius Network)

شبکه سلسیوس ( Celsius Network ) چیست ؟

شبکه سلسیوس یک بستر فناوری مالی یا Fintech است که حساب های پس از انداز با بهره ، وام گرفتن و پرداخت با دارایی های دیجیتال و فیات را ارائه می دهد . این مدل بر اساس یک مدل اقتصادی عمل می کند که ضمن اولویت قرار دادن جامعه سلسیوس ، مدل های متعارف بانکی را به چالش می کشد .

شبکه سلسیوس ۸۰% از در آمد خود را به کاربران شبکه به عنوان پاداش باز می گرداند ، در حالی که ۲۰% دیگر بودجه ، توسعه پروژه را تامین می کند .شبکه سلسیوس با ارائه مجموعه ای از محصولات و توکن بومی CEL در کنار دارایی های دیجیتال و ارزهای فیات ، یک اکوسیستم یکپارچه را تشکیل می دهد .

همانطور که گفتیم این شبکه یک پلتفرم مالی یکپارچه مبتنی بر بلاکچین است که برای همه افراد دارای تلفن هوشمند در دسترس است . شبکه سلسیوس با مجموعه راه حل های وام ، پس انداز و پرداخت خود ، دسترسی به خدمات مالی و شرایطی را که از طریق موسسات متداول در دسترس نیست فراهم می کند . وظیفه ی این شبکه اطمینان از خدمات مالی ضمن انجام بهترین کارها برای جامعه نه واسطه ها می باشد .

شبکه سلسیوس به کاربران این امکان را می دهد تا ارز دیجیتال خود را برای گرفتن وام دریافت کنند و در ازای آن سود کسب کنند . این پلتفرم ، بیش از ۳۵ ارز از جمله بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و استیبل کوین هایی همچون GUSD ، USDT و DAI را می پذیرد .

توکن سلسیوس Celsius ( CEL ) چیست ؟

سلسیوس  یک پلتفرم خدمات بانکی و مالی برای کاربران ارزهای دیجیتال است.

توکن CEL در ژوئن ۲۰۱۸ راه اندازی شد و سیستم های پاداش و پاداش شبکه سلسیوس را پشتیبانی می کند . در ابتدا فقط ۵۰ % از توکن ها صادر شد که ۲۵% به تیم موسس و بقیه در یک قراداد هوشمند نگه داشته شد .

استفاده از این توکن مزایای را برای هر گروه کاربری سلسیوس فراهم می کند . در ادامه مطالب ما این مزایا را برای شما شرح می دهیم .

۱٫دریافت کنندگان  : این افراد با پذیرش جوایز به صورت توکن CEL ، حداکثر ۳۰% پاداش ، بیشتر از سپرده توکن های غیر CEL دریافت می کنند .

۲٫وام گیرندگان : با پرداخت سود با توکن های CEL ، وام گیرندگان تا ۳۰% تخفیف در پرداخت بهره دریافت می کنند .

۳٫موسسات : با پرداخت سود با توکن های CEL ، موسساتی که از سلسیوس توکن قرض می گیرند ، ۳۰% تخفیف در پرداخت بهره خود دریافت می کنند .

تاریخچه و بنیان گذاران توکن سلسیوس CEL

در ابتدا سلسیوس توسط افرادی به نام های Alex Mashinsky و Daniel Leon در سال ۲۰۱۷ به وجود آمد .

Mashinsky سابقه طولانی مدتی را در زمینه توسعه اینترنت دارد ، از دهه ۱۹۹۰ روی پروتکل VOIP و سایر فناوری ها کار کرده است .

 دانیال لئون ، یکی دیگر از بنیان گذاران ،تجربه ای در زمینه  رشد در استارتاپ هایی که در مراحل اولیه هستند ، دارد . از نقش های قبلی وی می توان به مدیرعاملی در آزمایشگاه Atlis و یک برنامه اجتماعی اشاره کرد .سلسیوس اکنون تیم بزرگی از کارمندان اصلی ، توسعه دهندگان فنی و مشاوران با تجربه در زمینه های مختلف دارد .

حال که با بنیان گذاران این توکن آشنا شدیم در ادامه مطالب به بررسی ویژگی های آن می پردازیم .

چه ویژگی هایی شبکه سلسیوس Celssius را منحصر به فرد ساخته است ؟

سلسیوس با ارائه خدمات مالی با نوع شرایطی که دیگر موسسات مالی سنتی ارائه نمیدهد ، قصد دارد در روند خود بهتر از بانک ها عمل کند .این موارد شامل نرخ بازده بسیار بیشتر از پس انداز و سپرده ها ، نیاز به وام بسیار آسان تر و منصفانه و جوایز خودکار محاسبه شده برای هر کاربر به صورت الگوریتمی است .

این پلتفرم همچنین از طریق ویژگی CelPay به عنوان کیف پول عمل می کند و توکن CEL مخصوص خود را میزبانی می کند که کاربران می توانند برای افزایش ارزش پرداخت خود در میان سایر موارد از آن استفاده کنند .

سلسیوس به عنوان یک شرکت انتفاعی ، حاشیه سود پرداخت را در نظر می گیرد و هنوز ۸۰% را به خود کاربران باز می گرداند . این شرکت همچنین به نهادهای بنیادی همچون صندوق های تامین کننده وام می دهد .پرداخت ها در این شبکه به این علت تضمین می شوند که وام ها از دارایی ها پشتیبانی می کنند و هر وام گیرنده باید بیش از ۱۰۰% از آنچه را که با ارز مقصد وام می گیرد تامین کند .

چه تعداد توکن سلسیوس (CEL) در گردش است ؟

سلسیوس CEL  تعدادی از عملکردها مربوط به کاربر را انجام می دهد و آزادانه در خارج از پلتفرم قابل تجارت است .توکن CEL حداکثر ۶۹۵،۶۵۸،۱۶۱ توکن ارائه می دهد که ۷۶% آن در گردش و ۲۴% طبق برنامه ای که در پروژه ذکر شده قفل شده است .توکن CEL اولین پیشنهاد عرضه اولیه توسط صرافی را در سال ۲۰۱۸ داشت . پیش فروش و فروش عمده ۵۰% از توکن را به خود اختصاص دادند ، به ترتیب ۲۷% به خزانه داری ، ۱۹% به تیم و ۲% به ترتیب به شرکا و تبلیغ دهندگان اختصاص یافت .

امنیت شبکه سلسیوس Celsius چگونه است ؟

Celsius از الگوریتم اثبات سهام یا PoS برای توکن خود استفاده می کند ، در حالی که روندهای امنیتی گسترده ای در یک ارائه اختصاصی در ژوئن سال ۲۰۲۰ ، که هنوز در وب سایت شرکت موجود است ، بیان شد .

به عبارتی می توان گفت شبکه سلسیوس با همکاری بسیاری از افراد امنیت دارایی که در کیف پول موجود هستند را تامین می کند . در واقع این افراد تمام دارایی هایی را که در کیف پول Celsius ذخیره هستند بیمه می کند و این موضوع باعث افزایش امنیت این شبکه می شود .

اما نکته ای که در اینجا باید در نظر گرفته شود این است که تمامی دارایی های این پلتفرم در داخل کیف پول سخت افزاری نمی باشد ، و بخش گسترده ای از این دارایی ها در روند وام دهی در حال گردش می باشند .

پس از اینکه شناخت کاملی از این شبکه و توکن سلسیوس پیدا کردید ، اگر قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید ، نگاهی به روند قیمت این ارز دیجیتال در سالهای گوناگون خالی از لطف نیست .

روند قیمت ارز دیجیتال سلسیوس Celsius

قیمت این ارز دیجیتال به هنگام نگارش این مقاله برابر با ۵٫۵۴ دلار است و حجم معاملات روزانه این رمز ارز برابر با ۱۱،۴۰۰،۶۹۳ دلار است . طی ۲۴ ساعت گذشته سلسیوس ۱٫۷۲% کاهش یافته است . در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۵۸ را به خود اختصاص داده است.

کیف پول های ارز دیجیتال سلسیوس Celsius

پس از اینکه شما ارز Celsius را از صرافی ها خریداری نمودید در ابتدا باید این ارز را در ذخیره نمایید . در واقع کیف پول های ارز دیجیتال این امکان را به شما می دهند تا ارز مورد نظر خود را ذخیره نمایید . در این قسمت ما کیف پول هایی را برای شما معرفی کردیم که شما می تواند ارز سلسیوس خود را در ان ذخیره نمایید .

۱٫کیف پول Ledger : این کیف پول یک کیف پول سخت افزاری می باشد که در دو مدل Ledger Nano S و Ledger Nano X در دسترس است .

۲٫کیف پول Trezor : این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری می باشد که شما می توانید ارز سلسیوس خود را در آن ذخیره نمایید .

۳٫کیف پول KeepKey : این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری می باشد که از امنیت فوق العاده ای برخوردار است .

۴٫کیف پول Coinomi : از جمله کیف پول های نرم افزاری می باشد که از توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند .

۵٫کیف پول MyEther : یک کیف پول تحت وب می باشد که این کیف پول قابلیت ذخیره سازی ارز دیجیتال سلسیوس را دارا می باشد و شما می توانید برای ذخیره سازی ارز سلسیوس از این کیف پول استفاده کنید.

چگونه ارز دیجیتال سلسیوس Celsius را خریداری نماییم ؟

به طور کلی شما می توانید با مراجعه به صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند این رمز ارز را خریداری نمایید . انتخاب یک صرافی معتبر برای خرید رمز ارزها از اهمیت بالایی برخوردار است ، در واقع می توان گفت صرافی که روزانه حجم معاملات بالایی در آن صورت می گیرد از اهمیت ویژه ای در بین کاربران برخوردار است .

در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی هایی که از رمز ارز Celsius پشتیبانی می کنند برای شما فراهم آورده ایم .

۱٫صرافی Liquid : این صرافی در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و خود را به عنوان یک پلتفرم جهانی برای ارزهای دیجیتال معرفی کرده است که خدمات مالی مبتنی بر تجارت ، مبادله و بلاکچین را ارائه می دهد .

۲٫صرافی Uniswap : یک پروتکل برای تبادل خودکار ارزها در اتریوم است . این صرافی در نوامبر ۲۰۱۸ راه اندازی شد . این صرافی خود را به عنوان یک رابط قرارداد ساده هوشمند برای تعویض توکن های ERC-20 توصیف می کند .

۳٫صرافی FTX : این صرافی یکی از پلتفرم های مشتقات ارزی می باشد که از سایر رمز ارزها همچون بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و … پشتیبانی می کند .

۴٫صرافی Hoo : این صرافی خود را به عنوان یک پلتفرم معاملات دارایی بلاکچین توصیف می کند . این صرافی برای یک پلتفرم پیشرفته تلاش می کند تا دارایی های با کیفیت را برای ارائه خدمات تجارت بی خطر به کاربران بین المللی ارائه دهد .

۵٫صرافی ۱inch : اینن صرافی یک صرافی غیرمتمرکز می باشد که در ماه مِی ۲۰۱۹ راه اندازی شده است . در واقع این پلتفرم یک جمع کننده DeFi و یک مبادله غیرمتمرکز با مسیریابی هوشمند است .

پس از شناخت تعدادی از صرافی هایی که از ارز Celsius پشتیبانی می کنند ، شما می توانید لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال را در سایت CoinMarketCap مشاهده کنید .

آیا ارز دیجیتال سلسیوس Celsius استخراج می شود ؟

برای اینکه شما بتوانید این ارز دیجیتال را سرمایه گذاری کنید یکی از راه ها خرید آن و دیگری استخراج این ارز دیجیتال می باشد .  برای اینکه ببینیم ارز دیجیتال سلسیوس قابلیت استخراج را داراست یا خیر در ابتدا باید ببنیم این ارز دیجیتال از چه الگوریتمی پیروی می کند . همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ارز دیجیتال سلسیوس از الگوریتم PoS در ساختار خود استفاده می کند و قابلیت استخراج را دارا نمی باشد . در واقع لازمه ی اینکه یک ارز استخراج شود این است که مبتنی بر الگوریتم PoW باشد .

آینده قیمت ارز دیجیتال سلسیوس Celsius

شاخص تاریخی برای پیش بینی قیمت سلسیوس نشان می دهد که ارز دیجیتال سلسیوس یک سرمایه گذاری خوب به شمار می رود . طبق گفته های سایت Walletinvestor این ارز دیجیتال یک سرمایه گذاری طولانی مدت و یک ساله است .

اگر به دنبال ارزهای دیجیتال مناسب و بازده عالی هستید این ارز دیجیتال می تواند گزینه خوبی به شمار رود . در واقع ارز دیجیتال سلسیوس می تواند یک سرمایه گذاری سود آور به شمار رود .

کلام آخر ارز سلسیوس CEL

به طور کلی می توان  گفت توکن سلسیوس توسط شبکه سلسیوس ارائه شده است . این شبکه یک پلتفرم مالی مبتنی بر بلاکچین می باشد . توکن شبکه سلسیوس مزایای را برای دریافت کنندگان ، وام گیرندگان و موسسات فراهم می کند .

شما می توانید این ارز دیجیتال را در صرافی هایی همچون  Liquid ، Uniswap ، Hoo و … خریداری نمایید و امکان ذخیره دسازی این رمز ارز در کیف پول هایی همچون Ledger ، Coinomi ، KeepKey و … وجود دارد . این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را ندارد زیرا از الگوریتم PoS پیروی می کند . طبق پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان ارزهای دیجیتال این رمز ارز را یک سرمایه گذاری طولانی مدت و یک ساله می دانند.

 

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *