09150566946

تحلیل بنیادی ،تکنیکالی یا ذهنی؟ قسمت۶

در ادامه پست قبل بخوانید…

 

%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B9 %DB%B1%DB%B6%DB%B4%DB%B3%DB%B5%DB%B4 - تحلیل بنیادی ،تکنیکالی یا ذهنی؟ قسمت۶

معامله گری پر از تضادها و تناقض های فکری است

 

از آنجایی که دیدگاه ها ،رویکردها و اصولی که باعث می شوند در زندگی روزمره نتایج خوبی کسب کنیم،در معامله گری غلط از آب در می آیند،تقریبا معامله گران مصائب مالی و روحی یکسانی را تجربه می کنند.

بیشتر معامله گران بدون اینکه فهم درستی از مهارت های لازم برای یک معامله گر داشته باشند و اینکه کدامیک از این مهارتها حیاتی ترند ،وارد حرفه معامله گری می شوند.بهترین مثال همین است:معامله گری ذاتا پر مخاطره است.بر طبق اطلاعات من هیچ معامله ای وجود ندارد که سودش قطعی باشد.بنابراین احتمال اشتباه کردن و از دست دادن پول همیشه وجود دارد.با این حساب وقتی شما وارد یک معامله می شوید ،حاضر به پذیرفتن ریسک آن هستید؟

این سوال ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ،زیرا پاسخ منطقی و واضح آن « بله» است.اگر من وارد فعالیتی پر مخاطره می شوم پس باید آدم ریسک پذیری باشم.این معقولانه ترین فرضی است که یک معامله گر می تواند داشته باشد.نه تنها تمام معامله گران این فرض را دارند بلکه بیشتر آنها از اینکه انسان هایی ریسک پذیر هستند به خود می بالند.ولی صرف گفتن چیزی به معنای اعتقاد واقعی به آن نیست.این افراد در زمانی که وارد یک معامله می شوند آیا عمیقا اعتقاد دارند که هیچ تضمینی برای سود وجود ندارد.علاوه بر این آیا کاملا مسئولیت تمام نتایج ممکن را می پذیرند؟

پاسخ این سوال مسلما «خیر» است.اکثر معامله گران مفهوم واقعی ریسک پذیری را آن گونه که معامله گران موفق دریافته اند نمی دانند.معامله گران برتر نه تنها ریسک را پذیرفته اند بلکه با آغوش باز به استقبال آن می روند.

شکاف روانشناختی عمیقی بین ریسکی انگاشتن معامله و پذیرفتن ریسک نهفته در ذات معامله وجود دارد.اگر شما واقعا و با تمام وجود ریسک پذیر باشیداین موضوع در جزئی ترین سطح از کارهای شما نمایانگر است. معامله گران برتر بدون هیچ تاخیر یا کشمکش درونی ،آزادانه وارد یک معامله می شوند و معتقدند که موفق خواهند بود.آنها حتی اگر با ضرر از یک  معامله خارج شوند به هیچ وجه روحیه خود را از دست نمی دهند.به عبارت دیگر ریسک موجود در معامله باعث نمی شود که انضباط ، تمرکز و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند.اگر شما قادر نباشید بدون ناراحتی روحی (خصوصا ترس) به معامله بپردازید پس هنوز نیاموخته اید که ریسک موجود در معامله گری را بپذیرید.این مشکل بزرگی است. زیرا هر اندازه ریسک را نپذیرفته باشید به همان اندازه از آن اجتناب می کنید و اجتناب از چیزی که غیر قابل اجتناب است تاثیرات مخربی بر روی توانایی های شما در حرفه معامله گری می گذارد.

ادامه مطلب را در پست بعدی بخوانید.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *