09150566946

معرفی ارز دیجیتال آنتولوژی (ont)

ارز دیجیتال آنتولوژی (ont) چیست؟

Ontology crypto 300x196 - معرفی ارز دیجیتال آنتولوژی (ont)

Antology نسل جدیدی از بلاکچین های عمومی و با عملکرد بالا است که زیر ساخت های آن مقیاس پذیر، پایدار بوده و توجه خود را به زمینه های هویت و داده های غیر متمرکز معطوف نموده است. 

OnChain یک شرکت چینی فعال در حوزه تکنولوژی های بلاکچین است که از سال ۲۰۱۴ مشغول به ساخت بلاکچین و معماری شبکه توزیع شده یا به اختصار DNA برای کسب و کارها بوده است. مدیر عامل دا هونگ فی و اریک ژنگ که هر دو از هم بنیان گذاران OnChain نیز به شمار می روند، پس از ۲۲ ماه کار در آپریل سال ۲۰۱۶ بلاکچین NEO/GAS را پیاده سازی کردند که در ابتدا پروژه AntShares نام داشت. سپس در سال نوامبر سال ۲۰۱۷، توسعه پروژه Ontology شروع به کار کرد. 

پروژه آنتالوجی یا Ontology توسط لی جون معرفی شده و در طول دوره آغازین توسعه خود، از برخی از اعضای تیم Onchain پشتیبانی تکنیکی دریافت کرده است. با این وجود این پلتفرم ها کاملا مستقل و جدا هستند. اساسا آنتالوجی به عنوان راهی برای تسهیل بکارگیری تکنولوژی بلاکچین در کسب و کارها بدون تغییر نحوه فعالیت کنونی خود، بشمار می رود. از این رو تیم توسعه آنتالوجی تلاش کرده است تا پیاده سازی آن را بسیار آسان نماید، تا جایی که برای شرکت ها و کسب و کارهایی با کم ترین دانش و تجربه در رابطه با فناوری بلاکچین نیز قابل استفاده باشد. 

پس از توسعه آنتالوجی به عنوان یک پروژه بلاکچین برای بکار گیری در مقیاس تجاری ظاهر شده که به منظور محافظت از سیستم ها و داده ها، زنجیره های مشتری منحصر به فرد و ایمنی را فراهم می کند. این پروژه به صورت یک “اتاق خصوصی” درون یک بلاکچین عمومی در نظر گرفته می شود که هدف آن آوردن و وارد ساختن لجر غیر متمرکز به شکلی قابل استفاده و کاربردی به درون کسب و کارهای بزرگ و تجاری است. 

رسالت Ontology

شبکه آنتالوجی یک شرکت کاملا متفاوت و مستقل از هر دوی Onchain و NEO در نظر گرفته می شود. در واقع آنتالوجی به جای یک بلاکچین، شبکه ای بلاکچین ها بوده و به منظور کمک برای مهاجرت پلتفرم های تجاری خصوصی به مدل لجر توزیع شده بدون به خطر انداختن آنان طراحی شده است. 

هر دو بلاکچین NEO و آنتالوجی به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند به صورت پلتفرم های قرارداد هوشمد فعالیت کرده و بتوانند میزبان dApp ها باشند. هر کدام از آنها را می توان به عنوان یک رقیب برای اتریوم در نظر گرفته شده و هر دوی آنها با هم همکاری می کنند. بزرگترین مشکل اتریوم از دیدگاه سازمان ها و کسب و کارها متن باز بودن آن است، بدین معنی که شرکت های بزرگ عموما اعتماد زیادی به پروژه های متن باز داشته و در واگذاری اطلاعات و داده های خود به آنان مردد هستند. 

شبکه بلاچین آنتالوجی به عنوان پلی میان سیستم های موجود و بلاکچین NEO و فعالیت کرده و از این رو می خواهد این مشکل اتریوم را آدرس دهی نماید. آنتالوجی را نمی توان یک پروژه بلاکچین برای عموم مردم در نظر گرفت، بلکه هدف آن خدمت به شرکت های تجاری بوده و به دنبال مبادلات ارزهای دیجیتال نیست. 

نقشه راه Ontology

در آپریل سال ۲۰۱۸، VBFT معرفی شده که یک الگوریتم اجماع جدید بوده و الگوریتم های اثبات دارایی یا PoS، تابع تصادفی قابل تایید یا VRF و تحمل خطای بیزانس BFT را با هم ادغام می کند. VBFT یکی از الگوریتم های اجماع اصلی در موتور اجماع آنتاجوی یا OCE است و می تواند از مقیاس پذیری گروه های اجماع پشتیبانی نماید.

در می سال ۲۰۱۸، سیستم اجماع Triones معرفی شده که یک مدل حکمرانی نوآورانه با توزان مناسبی در میان توزیع یافتگی، مقیاس پذیری بهینه در نظر گرفته می شود. 

در ژوئن سال ۲۰۱۸، نسخه V1.0 از آنتالوجی به بازار معرفی شد که بلاکچین های عمومی با عملکرد بالایی را فراهم کرده و شامل یک سری از لجر های توزیع شده و سیستم های قرار داد هوشمند است. همزمان این شبکه از خصوصی سازی زنجیره های عمومی و همکاری در شبکه زنجیره ها پشتیبانی کرده و ماژول های محبوب را برای اپلیکیشن های غیر متمرکز نیز فراهم می نماید.

در اواخر سال ۲۰۱۸، ONTO معرفی شد که یک محصول غیر متمرکز برای مشتریان بوده که دسترسی به موتور جست و جوی آنتالوجی و سیستم بلاکچین را ممکن می سازد. ONTO خدماتی مانند مدیریت هویت دیجیتال، مدیریت دارایی های دیجیتال، تبادل داده های توزیع شده و غیره را به کاربران ارایه می دهد. ONTO می تواند از هویت واقعی فرد، یک هویت دیجیتال ترسیم نموده و کاربران می توانند از این محصول برای محافظت از حریم خصوصی خود هویت دیجیتالی و پرتره شخصی چند عاملی برای خود ساخته و با بهره گیری از الگوریتم های رمزنگاری آن ها را ایمن نمایند. 

در ماه می سال ۲۰۱۹ شبکه آزمایشی آنتالوجی شروع به کار کرد. ماشین مجازی Wasm در یک محیط ایزوله یا به اصطلاح سطل شنی اجرا شده و از پروژه متن باز Wagon برای ترجمه استفاده می کند. 

در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ نسخه ۲٫۰ آنتالوجی معرفی شد که اغلب ویژگی های آن شامل Was-JIT، Multi-VM و Layer 2 روی شبکه آزمایشی قبلی پیاده سازی شده بودند. هدف اصلی این نسخه بهبود مقیاس پذیری، عملکرد و وفق پذیری آنتالوجی بوده و امنیت داده های شخصی را نیز ارتقا داده است. 

استخراج، معامله و سرمایه گذاری بر روی آنتالوجی

توکن های شبکه آنتالوجی ONT نام دارند که حداکثر مقدار آنها به ۱ میلیارد سکه محدود شده است. ارزش معاملات روزانه این توکن به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسیده و ارز USDT جفت اصلی آن در معاملات بشمار می رود. البته امکان معامله آن با ارزهای BTC و ETH نیز وجود دارد. قیمت هر سکه ONT در سپتامبر ۲۰۲۰ به ۱٫۳۳ دلار آمریکا رسید. 

تنها ۱۲ درصد از کل سکه های ONT در میان جامعه آنتالوجی توزیع شده است، در حالی ۲۸ آن توسط در اختیار شرکا، ۱۰ درصد در اختیار انجمن NEO، ۳۵ درصد در اختیار خود بنیاد آنتالوجی (که ۲۵ درصد آن برای هزینه های توسعه و ۱۰ درصد به عنوان پاداش برای همکاری های تکنیکی) بوده و ۱۵ درصد باقی مانده آن نیز میان هسته اصلی تیم توسعه تقسیم شده است. 

بر خلاف رویدادهای معمول ICO، آنتالوجی در فوریه سال ۲۰۱۸ سکه های ONT را از طریق پخش رایگان یا به اصطلاح ارسال هوایی یا airdrop میان مشتریان، اعضا و شرکا توزیع نمود. 

آینده آنتالوجی و نظر کارشناسان

  • وبسایت TradinBeasts، نظر مثبتی نسبت به ONT داشته و قیمت آن را در حدود ۷٫۲۹ دلار برای دسامبر سال ۲۰۲۱ پیشبینی می کند. 
  • وبسایت WalletInvestor با یک پیشبینی کاملا متفاوت و نظری منفی، با سرمایه گذاری در این ارز موافق نبوده و با ریزش قیمت فراوان بهای آن را برابر با ۰٫۴۲ دلار امریکا برای اواخر سال ۲۰۲۱ پیشبینی می کند.
  • وبسایت CryptoGround با نظری میانه و مثبت، قیمت هر سکه ONT را در حدود ۳٫۴۵ دلار برای اواخر سال ۲۰۲۱ پیشبینی می کند، که واقع بینانه تر به نظر می رسد.

مزایای آنتالوجی

  • آنتالوجی برای تمامی اندازه های مختلف کسب و کار مناسب بوده و پیاده سازی آن به نیازی به دانش قبلی در رابطه با بلاکچین وجود ندارد.
  • الگوریتم اجماع VBFT منحصر به فرد که هر دوی سرعت و امنیت را باهم ترکیب کرده و انجام هزاران تراکنش بر ثانیه را قابل دسترسی کرده است. 
  • بلاکچین آنتالوجی اقتصاد دیجیتال را به اقتصاد دنیای واقعی متصل کرده و عملا به عنوان پلی میان دنیای مجازی و واقعی بشمار می رود.

معایب آنتالوجی

آنتالوجی در اختیار یک شرکت چینی است، و کشور چین یکی از سخت گیر ترین کشورها در رابطه با مقررات فناوری بلاکچین و ارزهای دیجتال مربوطه در نظر گرفته می شود.

🔻🔻🔻🔻🔻
ویرا سرمایه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *